سفیر کنیا در ایران احضار شد

© Fotolia / Natalia Pushchinaسفیر کنیا در ایران احضار شد
سفیر کنیا در ایران احضار شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
در پی صدور رای دادگاه کنیا در نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی، سفیر این کشور احضار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه ایران از احضار سفیر کنیا در تهران به وزارت خارجه در پی صدور رای دادگاه این کشور در نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی خبر داد. 

اوباما مردم کنیا را به آرامش دعوت کرد - اسپوتنیک ایران
اوباما مردم کنیا را به آرامش دعوت کرد

وی در این خصوص گفت: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام‌های «احمد ابوالفتحی» و «سید منصور موسوی» روز گذشته خانم رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض ایران به رای مذکور به وی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در این دیدار مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه با ابراز ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران از رای ناعادلانه دادگاه کنیا، به طرف کنیایی اطلاع داد که جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخوانده است. سفیر کنیا نیز در این دیدار اظهار داشت که مراتب اعتراض و ناخرسندی ایران را به دولت متبوع خود منتقل خواهد کرد.

گفتنی است، پلیس کنیا از اجرای حکم و بازگشت این دو نفر به ایران ممانعت کرد و متاسفانه روز جمعه گذشته دیوان عالی کنیا رای دادگاه عالی آن کشور را نقض کرد و دو ایرانی را به زندان بازگرداند. در این ارتباط وزارت امور خارجه ایران در اقدام اعتراضی سفیر کنیا را به تهران فرا خواند. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала