ترامپ خواهان انعقاد پیمان جدید موشکی است

© Sputnik / Mikhail Turgiev /  مراجعه به بانک تصاویر ترامپ خواهان انعقاد پیمان جدید موشکی است
ترامپ خواهان انعقاد پیمان جدید موشکی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد خواستار انعقاد پیمان جدید منع موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز، ترامپ ضمن بیان این مطلب گفت پیمان جدید باید تعداد بیشتری از کشورها را در بر بگیرد.
رئیس جمهور آمریکا افزود پیمان جدید منع موشک های هسته ای میان برد و کوتاه برد بهتر از پیمان پیشین در این زمینه خواهد بود.
پیشتر دونالد ترامپ چند ساعت بعد از اعلام رسمی خروج ایالات متحده آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، در بیانیه ای روسیه را متهم کرد که برای یک مدت طولانی این پیمان را بدون هیچ مجازاتی، نقض کرده است و به همین دلیل، آمریکا از این پیمان به مدت 6 ماه خارج می شود.
پومپئو بار دیگر روسیه را متهم به نقض پیمان موشکی کرد - اسپوتنیک ایران
پومپئو بار دیگر روسیه را متهم به نقض پیمان موشکی کرد
در این بیانیه که روز جمعه، اول فوریه در سایت کاخ سفید منتشر شد، آمده است: روسیه به طور پنهانی یک سیستم ممنوعه موشکی را توسعه می دهد و می خواهد آن را مستقر کند.
در بیانیه دونالد ترامپ آمده: ایالات متحده آمریکا گزینه هایی را برای پاسخ نظامی به نقض تعهدات روسیه در پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد آماده می کند تا برترى مسكو در عرصه نظامى-دفاعى از بين برود.
دونالد ترامپ در 20 اکتبر 2018 اعلام کرده بود که به دلیل نقض مکرر این پیمان توسط روسیه، آمریکا از این پیمان خارج خواهد شد.
پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و موشک های برد کوتاه 8 دسامبر 1987 در زمان سفر میخائیل گورباچف به واشنگتن به امضا رسید. برای نخستین بار موشک هایی با برد از 500 تا 1000 و از 1000 تا 5000 کیلومتر شامل کاهش شدند از جمله موشک های نوع «ار-12 و ار-14» که اتحاد شوروی در سال 1962 در کوبا مستقر کرده بود و بحران کارائیب را دامن زد.
در ماه مه 1991 این پیمان کاملا اجرا شد و تا آن زمان اتحاد شوروی 1752 موشک بالستیکی وکروز زمین پایه را نابود کرده بود و آمریکا 859 موشک از این نوع را.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала