مشکلات کارگران ایران: افزایش حق مسکن دردی را دوا نمی کند

© AFP 2023 / TASNIM NEWS/ Mostafa Hassanzaden / مشکلات کارگران ایران: افزایش حق مسکن دردی را دوا نمی کند
مشکلات کارگران ایران: افزایش حق مسکن دردی را دوا نمی کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران درباره افزایش حق مسکن کارگران گفت: افزایش ۱۰۰هزارتومانی مشکلی از کارگران دوا نمی کند اما امیدواریم هیأت دولت برای تصویب این موضوع زود اقدام کند.

به گزارش اسپوتنیک، هادی ابوی،دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در گفت وگوبا خبرنگار تسنیم،درباره افزایش حق مسکن کارگران گفت:این مقدار هیچ دردی از کارگران دوا نمی کند. 60هزار تومان به حق مسکن کارگران اضافه کرده اند، اما درجامعه همه می گویند به حق مسکن کارگران اضافه شده است. این در حالی است که اگربخواهیم منطقی نگاه کنیم. می بایست حق مسکن به اندازه 50درصد اجاره بهای یک خانوار4 نفره کارگری می بود تا می توانست بخشی از هزینه های زندگی را برایش جبران کند.
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه نمایندگان کارگران به جدیت کامل به دنبال ترمیم مزد هستند اظهار داشت:نمایندگان کارگران درخواست درباره معیشت کارگران دارند. کارگران با یک میلیون و 100هزارتومان نمی توانند از بس هزینه های زندگی بر آیند.
وی ادامه داد: حق مسکن 100هزارتومانی مشکلی از کارگران حل نمی کند. در یک سال کارگر 1میلیون و 200 هزار تومان حق مسکن دریافت می کند در حالی که این میزان برای یک ماه اجاره بها خانه در تهران است.
ابوی با بیان اینکه میانگین هزینه یک خانوار کارگری با حداقل ها بین 4میلیون تومان تا 5میلیون تومان با احتساب اجاره خانه است گفت: فاصله طبقاتی کارگران با سایر اقشار بسیار زیاد است. دولت باید مشکلات کارگران را حل کند. کارمندان مزایای رفاهی بسیاری دارند،اما کارگران هیچ مزیت انگیزه ای ندارند. کارگران پولی برای هزینه های درمانی خود ندارند. دولت باید به فکر مسائل مختلف کارگران که ناشی از مشکلات مالی است باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала