طرح فرانسه و آلمان برای ایجاد کانال مالی با ایران

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر طرح فرانسه و آلمان برای ایجاد کانال مالی با ایران
طرح فرانسه و آلمان برای ایجاد کانال مالی با ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرانسه و آلمان نیروهای خود را متحد کردند تا کانال پرداختی برای ادامه تجارت با ایران و دور زدن تحریم های آمریکا ایجاد نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال به نقل از منابعی در محافل دیپلماتیک در این خصوص اطلاع داد.
به گفته دیپلمات ها، در فرانسه و آلمان شرکت SPV مستقر شده اند که به کار ایجاد این کانال ها مشغول است. در صورتی که این شرکت در فرانسه ثبت شود، ریاست آن نماینده آلمان خواهد بود و برعکس. هر دو کشور کار تامین مالی آنرا برعهده خواهند داشت.
در لندن نیز چشم اندازهای حضور بریتانیا را بررسی می کنند. کشورهای اروپایی برجسته می خواهند توافق سال 2015 با ایران یعنی برجام را علی رغم خروج آمریکا از آن در ماه می حفظ نمایند. هدف آنها کمک به شرکت های اروپایی برای ادامه همکاری با ایران است.
به خاطر فشار های آمریکا، اتریش و لوکزامبورگ خواهش اروپا برای استقرای شرکت SPV در محدوده خود را رد کردند. در عین حال تهران اعلام کرد که بدون حمایت اروپا ممکن است از برجام خارج شود.

تحریم های تکمیلی آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اطلاع داد که واشنگتن کشورهای چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه را به طور موقت از این تحریم ها معاف می کند. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала