کشته شدن 20 غیرنظامی در اثر حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در سوریه

© Sputnik / Mikhail Alaeddin /  /  مراجعه به بانک تصاویر کشته شدن 20 غیرنظامی در اثر حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در سوریه
کشته شدن 20 غیرنظامی در اثر حملات هوایی ائتلاف آمریکایی در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
در اثر حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در هجین، 20 غیرنظامی کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی سوریه از مرگ 20 غیرنظامی از جمله 9 کودک در نتیجه حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده در شهر هجین استان دیرالزور خبر داد.
شبکه Ikhbariya گزارش داد: ائتلاف بین المللی قتل های جدیدی را مرتکب شده است، در نتیجه حملات هوایی در منطقه بازار در شهر هجین استان دیرالزور، حدود 20 غیرنظامی از جمله 9 کودک و 8 عضو زن از یک خانواده کشته شدند.

بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور کشته شدند - اسپوتنیک ایران
مرگ بیش از 40 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکا به دیرالزور

در روز جمعه، رسانه های سوریه از وجود دستکم ده قربانی در نتیجه حملات هوایی ائتلاف در روستای شفاء در نزدیکی هجین گزارش دادند.
ائتلاف بین المللی به طور منظم به شهر هجین و روستای شفاء در استان دیرالزور به بهانه کمک به نیروهای دموکراتیک سوریه، حمله می کند. رسانه های سوریه بارها از استفاده از فسفر سفید توسط ائتلاف بین المللی در حملات هوایی گزارش داده‌اند. مقامات سوریه از سازمان ملل متحد خواستار اقدام علیه مجرمان و توقف حضور غیرقانونی ائتلاف در خاک سوریه شده‌اند. نماینده پنتاگون دراینباره اظهار داشت که ائتلاف آمریکا نوع مهمات مورد استفاده در سوریه را افشا نمی‌کند، اما این مهمات با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند.
از سال 2014، ایالات متحده و متحدان آن عملیاتی را علیه داعش(گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق آغاز نموده‌اند. این عملیات در سوریه بدون رضایت مقامات رسمی این کشور انجام می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала