توافق اولیه صلح اسرائیل و حماس

© Flickr / Izhar Lauferتوافق اولیه صلح اسرائیل و حماس
توافق اولیه صلح اسرائیل و حماس - اسپوتنیک ایران
Telegram
دستیابی حماس و اسرائیل برای توافق آرام سازی اوضاع در غزه با وساطت مصر بسیار نزدیک است.

نتانیاهو: اولتیماتوم حماس برای اسرائیل غیر قابل قبول است - اسپوتنیک ایران
نتانیاهو: اولتیماتوم حماس برای اسرائیل غیر قابل قبول است
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، یک مسئول بلندپایه اسرائیل اظهار داشت که دستیابی به توافق آرام سازی اوضاع در غزه بین این کشور و حماس با وساطت مصر بسیار نزدیک است.

این مسئول اسرائیلی که نام وی فاش نشده است، اعلام کرد که برقراری آتش بس و آرام سازی اوضاع در غزه می تواند به بهبود اوضاع در این باریکه کمک کند.

وی اشاره کرد که اکنون تمامی تلاشها بر ورود سوخت ارسالی قطر برای نیروگاه تولید برق غزه و پرداخت حقوق کارمندان حماس در غزه از طریق کمک های مالی قطر در مقابل برقراری آرامش کامل در مناطق مرزی متمرکز شده است.

این مسئول اسرائیلی اظهار داشت که ورود سوخت و کمک های مالی قطر به نوارغزه تحت نظارت شدید انجام خواهد شد. وی اعلام کرد که بهتر بود این کمک ها و پول ها همانند سال 2014 از طریق محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان وارد نوارغزه می شد.

وی بر ضرورت انجام هر کاری در راستای تضمین آرام سازی اوضاع در غزه و بهبود اوضاع انسانی این باریکه تاکید و عنوان کرد که پرداخت حقوق کارمندان غزه به آرام سازی اوضاع کمک خواهد کرد.

این مسئول اسرائیلی در پایان اعلام کرد که اسرائیل در صورت شکست تلاش ها برای آرام سازی اوضاع، برای هر احتمال و سناریویی آماده خواهد بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала