حمل و نقل نفت ایران از طریق روسیه؟

© Sputnik / Maxim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر دمیتری کوزاک معاون نخست وزیر روسیه
دمیتری کوزاک معاون نخست وزیر روسیه - اسپوتنیک ایران
اشتراک
روسیه درخواست ایران در خصوص حمل و نقل نفت از خاک خود را دریافت نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دمیتری کوزاک معاون نخست وزیر روسیه به خبرنگاران گفت که روسیه و ایران احتمال حمل ونقل نفت ایران از طریق روسیه را بررسی نکرده اند.

کوزاک گفت:«من از این موضوع بی خبرم. این بدان معناست که ایران چنین تقاضایی مطرح نکرده است.  اگر این درخواست مطرح شده بود من از آن باخبر بودم».

ادامه همکاری ایران و روسیه در برنامه نفت در برابر کالا - اسپوتنیک ایران
ادامه همکاری ایران و روسیه در برنامه نفت در برابر کالا

دونالد ترامپ در ماه مه از برجام خارج شد و قول احیای تحریم ها علیه ایران و به صفر رساندن صادرات نفت ایران را داد که در ماه نوامبر از سر گرفته خواهند شد.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала