افزایش شدید نرخ مسکن در ایران

© Sputnik / Somayeh Pasandideافزایش شدید نرخ مسکن در ایران
افزایش شدید نرخ مسکن در ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
مطابق جدیدترین آمار رسمی قیمت مسکن در تهران طی مهرماه امسال نسبت به شهریور ۹۷ بالغ بر ۶.۳ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی ایران در مهرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در مناطق 22 گانه تهران با رشد 6.3 درصدی به 8 میلیون و 633 هزار تومان افزایش یافت. در مهرماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی 4 میلیون و 715 هزار تومان بود که در مهر امسال با 83 درصد افزایش به 8.6 میلیون تومان رسیده است.

ایرانی ها، سومین خریدار بزرگ مسکن ترکیه - اسپوتنیک ایران
ایرانی ها، سومین خریدار بزرگ مسکن ترکیه

بر اساس این آمار متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک با افزایش 4.2 درصدی به 18 میلیون و 532 هزار تومان رسیده و در نوع خود یک رکود جدید در ماه پایانی حضور آخوندی در وزارت راه و شهرسازی به جای گذاشته است. کمترین متوسط قیمت مسکن در تهران با 3 میلیون و 635 هزار تومان مربوط به منطقه 18 بوده تا عملا به‌عنوان ارزان‌ترین منطقه پایتخت شناخته شود.
همچنین در ماه گذشته 8117 فقره مبایعنامه در تهران ثبت شده که نسبت به ماه پیش از آن (شهریور 97) بالغ بر 9.4 درصد کاهش یافته است. تعداد مبایعه‌نامه در مهرماه امسال در مقایسه با مهر سال گذشته با 12317 فقره حدود 34 درصد کاهش یافته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала