کنسول سعودی از کی دستور گرفته بود؟

© AP Photo / Emrah Gurel / کنسول سعودی از کی دستور گرفته بود؟
کنسول سعودی از کی دستور گرفته بود؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
اردوغان خواست گناهکاران در قتل خاشقجی در ترکیه محاکمه شوند

به گزارش اسپوتنیک، رجب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، گفت که کنسول سعودی در استانبول، ترکیه را به ابتکار آنکارا ترک کرده است.

به گفته وی، قتل روزنامه نگار خاشقجی به دقت برنامه ریزی شده بود.

یک مرد، همانطور که رهبر ترکیه گفته است، همان لباس های خاشقجی را پوشید و سعی کرد که خودش را به جای او جا بزند، او ترک ترکیه را ترک کرد و به ریاض رفت.

جمال خاشقجی" نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. سخنگوی ریاست جمهوریترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکهالجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌است که «مقام‌های ترکیه تکه‌تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала