فرانسه خواستار دسترسی یک بانک ایرانی به سوئیفت

© Photo / Facebook / SWIFT Community / فرانسه خواهان دسترسی یک بانک ایرانی به سوئیفت
فرانسه خواهان دسترسی یک بانک ایرانی به سوئیفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
سناتور فرانسوی گفت یک بانک ایرانی باید از طریق سیستم سوئیفت به نظام مالی و بانکی جهانی دسترسی داشته باشد تا آن بخشی از روابط تجاری و اقتصادی که به تحریم‌ها مربوط نیست حفظ شود.

فرانسه دارایی وزارت اطلاعات  ایران را مسدود کرد - اسپوتنیک ایران
فرانسه دارایی وزارت اطلاعات ایران را مسدود کرد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فرانسه، "فیلیپ بون کقه" گفت: کشورهای اروپایی پس از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران به دنبال راهی برای اطمینان یافتن از این مساله هستند که دستکم یک بانک ایرانی به نظام جهانی متصل باقی بماند. وی هم‌چنین گفت تلاش‌های اروپایی‌ها برای بهره مندی ایران از مزایای برجام ادامه دارد و این مساله هرچند دشوار است اما امکان‌پذیر است.

به گفته بون کقه، یکی از راه‌ها این است که دستکم یک بانک ایرانی از طریق سیستم سوئیفت به نظام مالی و بانکی جهانی دسترسی داشته باشد تا آن بخشی از روابط تجاری و اقتصادی که به تحریم‌ها مربوط نیست حفظ شود. بون کقه که رئیس گروه دوستی ایران و فرانسه در مجلس سنای این کشور است این اظهارات را در جریان کنفرانس خبری مشترک با همتای ایرانی اش بیان کرد.

خروج یک‌ جانبه آمریکا از برجام با محکومیت اعضای دیگر توافق یعنی اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه مواجه شده است و این کشورها خواهان ادامه برجام هستند. دلفین او، دیگر سناتور فرانسوی که به همراه ۶ عضو مجلس فرانسه به ایران سفر کرده است نیز افزود: این دیدار نشانه مصمم بودن فرانسه به زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای با ایران است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала