در مکزیک نگران بازی جدید «مومو» هستند+عکس

© Sputnik / Ruslan Krivobok /  مراجعه به بانک تصاویر بازی های کامپیوتری
بازی های کامپیوتری - اسپوتنیک ایران
اشتراک
آیا «مومو» جایگزین «نهنگ آبی» می شود؟

به گزارش اسپوتنیک با استناد به پیام منتشره از سوی دفتر ویژه دادستان کل مکزیک در امور فضای اینترنتی آمده است:« به شما در باره خطر جدیدی که فرزندان و جوانان با آن روبرو می شوند هشدار می دهیم. از تماس با افراد ناشناس خودداری ورزید، آنها بدنبال اطلاعات شما هستند تا بعد علیه شما از آنها استفاده کنند».

یک بازی آنلاین به نام «مومو» که از طریق واتس اپ فراگیرشده با ارسال تصاویر ترسناک و پیام‌های خشن کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 به تازگی یک بازی آنلاین جدید و ترسناک در رسانه‌های اجتماعی فراگیر شده است. خانواده‌ها و مقامات بیم آن دارد که این بازی آنلاین پدیده مشابه «نهنگ آبی» باشد و جان نوجوانان را به خطر بیندازد.

این بازی در هفته‌های اخیر در سراسر جهان مشاهده شده و به طور کلی از طریق واتس اپ گسترده می‌شود. نخست شماره تماسی ناشناس کاربران را به چالش دعوت می‌کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام‌های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می‌شود.

این بازی فراگیر با تصویر ترسناک از زنی مرتبط شده است. این عکس به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی تعلق دارد.

هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی این بازی چست، اما مقامات هشدار داده اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می‌کنند.

این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می‌رسد در آمریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان است.

به نوشته روزنامه بویرس آیرس تایمز، دختر بچه ۱۲ ساله‌ای که احتمالا قربانی این بازی شده، از تمام فعالیت‌های خود قبل از خودکشی فیلمبرداری کرده است. مقامات معتقدند احتمالا فردی او را به خودکشی ترغیب کرده است.

درهمین راستا از کاربران واتس اپ خواسته شده تا با شماره‌های ناشناس در زنجیره‌های پیام تماس برقرار نکنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала