قربانیان تظاهرات ایران

© REUTERS / قربانیان تظاهرات ایران
قربانیان تظاهرات ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
تظاهرات در ایران دست کم به کشته شدن 10 نفر منجر شد.

به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا با دقت اوضاع در ایران را پیگیری می کند و روند تظاهرات در ایران که دست کم 10 نفر قربانی برجای گذاشته است را تحت نظارت دارد.

کترین می سخنگوی وزارت خارجه اتحادیه اروپا ابراز داشت:«ما در تماس با مقامات ایران هستیم. با توجه به اعلامیه های علنی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، انتظار داریم که حق تظاهرات صلح آمیز و آزادی بیان برای شهروندان ایران تضمین شود».  

در شهرهای بزرگ ایران- تهران،مشهد، اصفهان و رشت، از 28 ماه دسامبر اعتراضات مردمی جریان دارد. مقامات اطلاع دادند که در شهر «درود» در جریان تظاهرات دو نفر کشته شدند و اعلام کردند که «نیروهای امنیتی بسوی تظاهرکنندگان آتش نگشودند». دیرتر اعلام شد 4 نفر در این ناآرامی ها جان خود را از دست دادند.

رییس جمهور ایران با اشاره به اینکه در بحث اشتغال هنوز تا زمانی که مشکل بیکاری را حل کنیم، فاصله داریم، گفت: مردم مشکلات دارند. طبیعی است، باید این مشکلات را حل و فصل کنیم. بنابراین یک عده اعتراض یا انتقاد دارند. به حق انتقاد دارند، منتها باید طریق و مسیر درست و قانونی را برای بیان انتقاد انتخاب کنند. یک عده ای در این وسط آمدند دارند با تحریک دیگران سوء استفاده می‌کنند. آن هم معلوم است که برای چیست؟

روحانی با بیان اینکه مردم تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به خیابان نیامده اند و فقط پول و نان و آب نمی خواهند، افزود: یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала