شبه نظامیان چادی، ادلب را به مقصد اوکراین ترک می کنند

© AFP 2023 / Fadi al-Halabiگروه تروریستی جبهه النصره
گروه تروریستی جبهه النصره
 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.12.2022
Telegram
اختصاصی
به گزارش اسپوتنیک، منابعی از ادلب اعلام کردند که گروه جدیدی ازجنگجویان خارجی از روستاهای جسر الشغور در شمال شرق سوریه و لاذقیه در شمال غرب این کشور به سمت یک درگیری مسلحانه کاملا متفاوتی حرکت کرده اند. عمدتاً این شبه ‌نظامیان چادی هستند. آنها به عنوان مزدور به اوکراین فرستاده می‌شوند تا در کنار نیروهای مسلح اوکراین بجنگند.
به گفته این منابع، تنها در ماه نوامبر، حدود 40 جنگجوی چادی که به عنوان یک جامعه تروریستی جداگانه در استان ادلب زندگی می کردند (این مناطق تحت کنترل جنگجویان اویغور از "حزب اسلامی ترکستان" هستند) در سه گروه به خاک ترکیه منقل شده و از آنجا به اوکراین اعزام شدند.
این منابع همچنین خاطرنشان کردند که روند انتقال شبه نظامیان با هماهنگی رهبری گروه های تروریستی "حزب اسلامی ترکستان" و "جبهة النصره" از یک سو و ژاندارمری ترکیه از سوی دیگر انجام شده است. مرحله اول این انتقال در منطقه مرزی بین شهر حرم سوریه و شهر ریحانلی در جنوب ترکیه انجام شد.
این منابع تایید کردند که اخیرا مذاکراتی بین سازمان تروریستی "حیات تحریر الشام " و نمایندگان شبه نظامیان چاد در ادلب انجام شده است. به چادی ها قول کمک برای انتقال آنها به خاک اوکراین داده شد: آنها باید وارد به اصطلاح "لژیون خارجی" نیروهای مسلح اوکراین شوند. به مزدوران قول حقوقی تا سقف 6000 دلار در ماه و همچنین کمک در اعزام بعدی خانواده هایشان به اوکراین و تهیه مسکن داده شد.
به گفته منابع، در جریان همین مذاکرات، گروه های تروریستی توافق کردند که حدود 40 شبه نظامی چاد از ولایت ادلب خارج شوند - مواضع آنها توسط نمایندگان جبهه النصره گرفته شود. در عین حال، بیش از 20 شبه نظامی چادی در ادلب باقی نمی مانند: ما در مورد حفظ مقر آنها در منطقه دارکوش در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه صحبت می کنیم.
این منابع همچنین توضیح دادند، که جنگجویان چادی، مانند اویغورها، چندان مایل به جنگیدن در کنار نیروهای مسلح اوکراین نیستند: قومیت آنها می تواند مشکلاتی ایجاد کند. بله، و وضعیت پناهندگان در اروپا پس از آن دیگر امکان پذیر نخواهد بود.
یادآوری می کنیم، که شبه نظامیان چاد در سال 2017 وارد سوریه شدند. در حال حاضر، آنها در سه اجتماع به هم پیوسته در منطقه بین روستای جسر الشغور در بخش جنوبی ادلب و چندین روستا در شمال شرقی لاذقیه قرار دارند. این مناطق تحت کنترل گروه اویغور "حزب اسلامی ترکستان" است. علاوه بر جنگجویان چاد، شبه نظامیان آلبانیایی و اوزبکستانی نیز تحت الحمایت گروه اویغور می جنگند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала