داروهای بیماران SMA به ‌صورت رایگان توزیع می شود

© Photo / IRNAحیدر محمدی
حیدر محمدی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.11.2022
Telegram
داروهای بیماران SMA به ‌صورت رایگان توزیع می شود
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر سید حیدر محمدی از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA ، از امروز (پنج‌شنبه 3 آذر) خبر داد.
وی گفت: واردات داروی بیماران SMA با دستور رئیس جمهور ایران به منظور بررسی اثربخشی آن‌ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت و با پیگیری سازمان غذا و داروجمهوری اسلامی در مرداد ماه سال ‌جاری وارد کشور شد.
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: باتوجه به اینکه این داروها برای نخستین بار وارد کشور می‌شدند، باید پروتکل‌های درمانی تدوین و پس از آن دستورالعمل‌های لازم به‌ منظور بررسی اثربخشی توسط معاونت تحقیقات وزارت بهداشت اعلام می‌شد، بنابراین علت تاخیر در توزیع این داروها علاوه بر تعیین تکلیف منابع مالی و پوشش بیمه‌ای، تدوین پروتکل‌های درمانی بود.
وی با بیان اینکه لیست بیماران از سوی معاونت درمان اعلام و دارو با ثبت در سامانه RDA یا سامانه بیماری‌های نادر در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت، افزود: داروی خوراکی رسیدیپلام از طریق داروخانه‌های مشخص شده و داروی تزریقی اسپینرازا از طریق مرکز درمانی تعیین شده، به ‌صورت کاملا رایگان به بیمار ارائه و همزمان بررسی اثربخشی نیز انجام می ‌شود تا در مورد ادامه واردات این دو دارو بر اساس نتایج تصمیم‌‌گیری شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала