فرانسه برای عبور از بحران انرژی 25 میلیارد یورو کوپن انرژی در نظر می گیرد

© Sputnik / Stringer /  مراجعه به بانک تصاویر فرانسه برای عبور از بحران انرژی 25 میلیارد یورو کوپن انرژی در نظر می گیرد
فرانسه برای عبور از بحران انرژی 25 میلیارد یورو کوپن انرژی در نظر می گیرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.11.2022
Telegram
پس از شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین در 24 فوریه سال جاری میلادی و اعمال تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه، کاهش جریان صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی باعث شد تا اروپا در زمستان پیش‌رو با بحران کمبود گاز مواجه شود.
به گزارش اسپوتنیک،طبق گزارش ecologie در 6 اکتبر 2022 (14 مهر 1401) دولت فرانسه رسماً طرح "هوشمندی انرژی" را ارائه کرد که هدف آن کاهش 10 درصدی مصرف انرژی در دو سال آینده نسبت به سال 2019 است. این طرح با هدف مصرف کمتر انرژی و بهبود بهره‌وری انرژی در خانوارها، مشاغل، ساختمان‌ها و حمل و نقل و مردم انجام می‌شود.
طرح هوشمندی انرژی شامل دستورالعمل‌های زیر است:
1.
از خانواده‌ها خواسته می‌شود در فصول سرد سال دما را در اتاق‌های اصلی به ۱۹ درجه سانتی‌گراد و در اتاق‌های خواب تا ۱۷ درجه کاهش دهند و اگر بیش از سه روز در خانه نیستند، دمای خانه را به 8 درجه سانتی گراد برسانند، همچنین دمای مناسب برای آبگرمکن‌ها 55 درجه باشد.
2.
در صورت امکان شروع استفاده از وسایل گرمایشی در ابتدای فصل سرد را 15 روز به تعویق بیاندازند و همچنین پایان استفاده از وسایل گرمایشی در انتهای فصل سرد را 15 روز زودتر عملی کنند.
3.
مدیران اجازه دارند در ادارات استفاده از آب گرم به جز موارد ضروری را ممنوع کنند و دمای 19 درجه برای ادارات نیز باید اعمال شود.
4.
کارمندان در ساعات کاری مجبور خواهند بود برای صرفه‌جویی در مصرف گاز آهسته‌تر و با حداکثر سرعت 110 کیلومتر در ساعت به جای 130 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند که باعث کاهش 20 درصدی در مصرف سوخت می‌شود.
5.
از مقامات دولتی خواسته شده است که برای سفرهای کمتر از چهار ساعت به جای هواپیما با قطار سفر کنند.
6.
ادارات و موسسات برای کاهش مصرف سوخت و انرژی به دورکاری تشویق شدند.
7.
مصرف برق مربوط به روشنایی عمومی کاهش یابد چرا که به طور متوسط 30 درصد از هزینۀ برق یک جامعه مربوط به همین مورد است که با خاموش کردن چراغ‌های عمومی در زمان‌های خاص، کاهش شدت نور و تغییر نورپردازی به لامپ‌های LED با کنترل خودکار منجر به صرفه‌جویی انرژی 40 تا 80 درصدی با بازگشت سرمایه 4 تا 6 سال می‌شود.
8.
دمای سالن‌های ورزشی 2 درجه و دمای آب استخرها 1 درجۀ سانتی‌گراد کاهش یابد.
9.
خاموش کردن روشنایی داخلی ساختمان‌های اداری به محض خالی ماندن، کاهش روشنایی بیرون ساختمان به ویژه تبلیغات و خاموش کردن آن حداکثر تا ساعت 1 بامداد، کنترل گرمایش، تهویه و حتی کاهش سفرهای گروهی و حذف موارد غیر ضروری باید انجام بگیرد.
10.
باشگاه‌های ورزشی از جمله فوتبال باید متعهد شوند برای مسابقاتی که در روز برگزار می‌شوند، زمان روشنایی قبل و بعد مسابقه را 50 درصد و برای مسابقاتی که در عصر برگزار می‌شوند این زمان را 30 درصد کاهش دهند.
11.
پاداش هوشیاری برای ترویج صرفه‌جویی در انرژی و کاهش قبوض باید اجرایی شود. خانوارهایی که مصرف انرژی خود را کنترل می‌کنند می‌توانند در قبض گاز و برق پاداش دریافت کنند و چندین شرکت انرژی متعهد به ارائه این پیشنهاد هستند.
12.
درخشش برج ایفل نیز از ساعت 11:45 شب متوقف خواهد شد و تبلیغات عظیم مد ولباس برندهای لوکس نیز باید خاموش شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала