اتحادیه اروپا دارایی های روسیه به ارزش 68 میلیارد یورو را مسدود کرد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر پرچم های اتحادیه اروپا
پرچم های اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2022
Telegram
نشریه پولیتیکو با استناد به سندی از کمیسیون اروپا می نویسد، اتحادیه اروپا دارایی های روسیه را به ارزش 68 میلیارد یورو مسدود کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، بیشتر این وجوه در بلژیک بوده است.
در مقاله منتشره آمده است: 50 میلیارد یورو از 68 میلیارد یورو در بلژیک است. در مرحله بعدی لوکزامبورگ قرار دارد که دارایی های بلوک شده به ارزش 5.5 میلیارد یورو را دارد.
کمیسیون اروپا تخمین می زند که حدود 33.8 میلیارد یورو از مبلغ فوق الذکر ذخایر ملی روسیه باشد اما مقدار دقیق آن مشخص نیست.
پس از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی فشار تحریم ها را بر مسکو افزایش دادند و حدود نیمی از ذخایر طلا و ارز روسیه - حدود 300 میلیارد دلار - را مسدود کردند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این اقدامات را دزدی خوانده و توجه را به این واقعیت جلب کرد که اتحادیه اروپا از سال 2014 تصمیمات غیرقانونی و غیرمنطقی متعددی برای مسدود کردن اموال شهروندان و شرکت های روسیه اتخاذ کرده است.
Министр внешнеэкономических связей и иностранных дел Венгрии Петер Сиярто в Москве - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.11.2022
مجارستان تحریم ها علیه روسیه را بدترین واکنش اتحادیه اروپا خواند
همزمان، اتحادیه اروپا در حال بررسی امکان مصادره وجوه بلوکه شده روسیه و انتقال آنها برای تامین مالی اوکراین است. به گفته دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه ، این اقدامات کاملاً غیرقانونی و مغایر با قوانین بین المللی و به منزله تجاوز به اموال، دولتی و خصوصی است که پایه های نظام موجود روابط اقتصادی در جهان را از بین می برد.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته است که سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت برای غرب است و تحریم ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است. به گفته وی، هدف اصلی آمریکا و متحدانش بدتر کردن زندگی میلیون ها نفر است. ، پوتین خاطرنشان کرد با این وجود ، نمی‌توان ثبات مالی روسیه را تضعیف کرد و خود اروپا به بن‌بست تحریم‌ها رسید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала