ایالات متحده سه شرکت و دو شخصیت حقیقی را بدلیل صادرات پهپادهای ایرانی به روسیه تحریم کرد

تحریم
تحریم - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.11.2022
Telegram
وزارت خزانه دار ی آمریکا سه شرکت و دو شخصیت حقیقی را بدلیل به گفته آن صادرات پهپادهای ایرانی به فدراسیون روسیه، وارد فهرست تحریم های خود کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تاس، ایالات متحده امریکا سه شرکت و دو شخصیت حقیقی مرتبط با گروه "واگنر" را که این کشور در ارسال پهپاد های ایرانی به روسیه دخیل می داند، را وارد فهرست سیاه خود کرد. این مطلب در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است.
در این فهرست شرکت ایرانی Shahed Aviation Industries Research Center که تولید کننده پهپاد "شاهد" می باشد، قرار گرفته است. همچنین تحریم ها علیه دو شرکت واقع در امارات متحده عربی یعنیSuccess Aviation Services FZC و i Jet Global DMCC که بنا بر ادعای آمریکا ارسال این پهپادها را تامین کرده اند، اعمال شده اند.
در متن این بیانیه به نقل از وزیر خزانه داری ایالات متحده آمریکا آمده است: "این بخشی از تلاش های گسترده تر ما در راستای مانع شدن از تلاش های نظامی روسیه و محروم کردن آن از تجهیزات نظامی لازم آن بواسطه تحریم ها اقدامات کنترل صادرات می باشد".
همچنین عباس جوما و تیگران سرابیونوف در این فهرست قرار گرفته اند. ایشان بنا بر ادعای وزارت خزانه داری ایالات متحده "خرید پهپادهای ایرانی توسط گروه "واگنر" را تامین نموده اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала