از سرگیری مذاکرات فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران را در تهران

© Photo / IRNAرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.11.2022
Telegram
از سرگیری مذاکرات فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران را در تهران
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد مذاکرات فنی با ایران را در هفته‌های آینده ادامه خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چهارشنبه گفته مذاکرات با ایران در هفته‌های آینده ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری رویترز نوشته رافائل گروسی در حاشیه کنفرانس آب و هوای مصر به این خبرگزاری گفت که ایران در نشست اخیر در وین هیچ پیشنهاد تازه‌ای ارائه نداده است.
تهران هفته گذشته اعلام کرده بود که هیئتی را برای بررسی اختلافات میان تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عازم شهر وین خواهد کرد. گروسی مدعی شد: "آنها چیز جدیدی به همراه نداشتند، قرار است تا چند هفته دیگر در سطح فنی دوباره در ایران ملاقات کنیم."
ایران به دنبال بسته شدن پرونده مربوط به فعالیت‌های ادعایی گذشته است. تهران بارها از رافائل گروسی به دلیل تکرار کردن اتهامات رژیم اسراییل درباره برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کرده است.
در ماه‌های گذشته مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی برای فراهم کردن زمینه‌های بازگشت آمریکا به برجام معلق شده است. ایران می‌گوید عدم آمادگی آمریکا دلیل توقف این مذاکرات بوده است.
گروسی با اشاره به گزارش فصلی که قرار است هفته آینده درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران منتشر کند گفت: "ما فرصت داریم بار دیگر تعامل کنیم تا بتوانیم کارمان را ادامه دهیم اما این اتفاق بعد از انتشار گزارش من رخ خواهد داد."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала