تجهیزات به نمایش درآمده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران در رژه نیروهای مسلح

© Photo / IRNAشلیک موفق سامانه موشکی باور ۳۷۳ در رزمایش پدافند هوایی ایران
شلیک موفق سامانه موشکی باور ۳۷۳ در رزمایش پدافند هوایی ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.09.2022
Telegram
در جریان رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، توانمندی‌های نیروی پدافند هوایی ارتش این کشور به نمایش در آمدند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، تجهیزات و توانمندی‌های نیروی پدافند هوایی ارتش ایران به نمایش درآمده در جریان رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی عبارتند از:
سامانه سلاح باور ۳۷۳: اولین سامانه ارتفاع بلند پدافندی بومی با قابلیت تحرک بالا و توانایی شناسایی ۳۰۰ هدف اولویت بندی ۱۰۰ هدف و درگیری با ۶ هدف همزمان است.
سامانه موشکی ارتفاع متوسط مرصاد متحرک: با قابلیت درگیری با انواع هواگردها و موشک‌های کروز و پرنده‌های بدون سرنشین که به صورت کاملاً بومی طراحی، تولید ودر چرخه عملیاتی نیروی پدافند هوایی قرار دارد.
سامانه راداری کنترلی و برد بلند آرش: تکمیل کننده سامانه‌های کشف و شناسایی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور و از افتخارات نیروی پدافند هوایی در حوزه ساخت و تولید رادارهای پیشرفته و به روز دنیا.
سامانه ارتفاع بلند اس ۳۰۰: با قابلیت درگیری با اهداف در ارتفاع‌های پست، متوسط و بلند و یکی از مرگبارترین سلاح‌های پدافندی که در اختیار نیروی پدافند هوایی ارتش قرار دارد.
مراسم رژه نیروهای مسلح در ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.09.2022
مراسم رژه نیروهای مسلح در ایران به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس آغاز شد + عکس و ویدئو
سامانه راداری پسیو افتاباز: بدون انتشار امواج مغناطیسی قابلیت کشف و شناسایی اهداف هوایی را دارد این سامانه نقش مهمی در پوشش راداری شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور دارد.
سامانه پدافند موشکی ارتفاع بلند اس ۲۰۰: به صورت کامل و مطابق با نیاز پدافند هوایی کشور بهینه سازی و بومی سازی شده است.
سامانه توپخانه ای بومی حائل: سامانه ارتفاع پایین و متوسط پدافندی برای درگیری و انهدام انواع اهداف پرنده و ریز پرنده در ارتفاع کم و قابلیت کشف اهداف بدون انتشار امواج راداری.
سامانه موشکی پانزده خرداد: با قابلیت کشف اهداف تا فاصله ۱۵۰ کیلومتری و درگیری و وانهدام اهداف در برد ۴۵ کیلومتری است، قابلیت تحرک بالا، شناسایی اهداف پنهانکار و درگیری همزمان با ۶ هدف از دیگر توانایی‌های این سامانه بومی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала