اعتراض چین به سفر هیئت آمریکایی به تایوان

© AP Photo / Andy Wongگفتگوی چین و آمریکا درباره لغو تحریم ها و عوارض گمرکی
گفتگوی چین و آمریکا درباره لغو تحریم ها و عوارض گمرکی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.08.2022
Telegram
چین از آمریکا می خواهد در امور داخلی این کشور مداخله نکند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن از واشنگتن می‌خواهد دخالت در امور داخلی چین را متوقف کند و به سیاست چین واحد متعهد باشد.
لیو همچنین با اشاره به حضور هیئت نمایندگان کنگره آمریکا در تایوان افزود: "این حرکت بسیار خطرناک مثل بازی با آتش است. کسانی که با آتش بازی می‌کنند، کشته خواهند شد."
به گفته وی، کسانی که مانع اتحاد مجدد تایوان با چین شوند، با دیوار بزرگ فولادی روبرو خواهند شد که توسط ۱.۴ میلیارد شهروند چینی ساخته شده است.
ساعاتی پیش از این منابع منطقه‌ای خبر داده بودند که سناتور "ادوارد مارکی" در رأس هیئتی سیاسی از کنگره آمریکا روز یکشنبه وارد تایوان شدند.
Военный самолет США со спикером Палаты представителей США Нэнси Пелоси на борту готовится к посадке в аэропорту Суншань в Тайбэе - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.08.2022
هیئت کنگره آمریکا وارد تایوان شد
براساس بیانیه کنگره آمریکا، سفر هیئتی از سناتورها و نمایندگان این کشور به تایوان با هدف دیدار و گفتگو با مقامات منتخب و اعضای بخش خصوصی تایوان درباره کاهش تنش‌ها و سرمایه گذاری ها در بخش‌های صنعتی صورت گرفته است.
وزارت خارجه تایوان پیشتر اعلام کرده بود که هیئتی از هر دو حزب کنگره آمریکا به رهبری مارکی عصر یکشنبه برای یک سفر دو روزه وارد تایوان شده اند.
سفر این گروه از اعضای کنگره آمریکا به تایوان در شرایطی صورت گرفته که تنش‌ها در منطقه به دنبال سفر "نانسی پلوسی"، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در ۲ تا ۳ اوت، یعنی دو هفته پیش تشدید شده است. انجام مانورهای نظامی ارتش چین با با شلیک موشک در شش منطقه دریایی در اطراف تایوان بارزترین تشدید تنش در تایوان پس از سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала