چین ناوشکن آمریکایی را به ورود غیرقانونی به جزایر شیشا متهم کرد

© Photo / Official U.S. Navy PageАмериканский эсминец «Бенфолд» в Тихом океане
Американский эсминец «Бенфолд» в Тихом океане - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.07.2022
Telegram
فرماندهی چین ناو جنگی آمریکایی را به ورود غیرقانونی به آب های جزایر مورد مناقشه شیشا در دریای چین جنوبی متهم کرد.
به گزارش اسپوتنیک، تیان جونلی، سخنگوی فرماندهی رزمی منطقه جنوبی ارتش آزادیبخش خلق چین گفت: ناوشکن موشک انداز ایالات متحده "یو اس اس بنفورد" به طور غیرقانونی در 13 ژوئیه بدون اجازه دولت چین وارد آب های سرزمینی مجمع الجزایر شیشا (جزایر پاراسل) چین شد".
به گفته وی، اقدامات ارتش آمریکا به منزله نقض جدی حاکمیت و امنیت چین، تضعیف صلح و ثبات در دریای چین جنوبی و نقض قوانین بین‌المللی و هنجارهای اساسی روابط بین‌الملل است.
طرح اقدامات در صورت درگیری با چین در آمریکا اعلام شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.07.2022
طرح اقدامات در صورت درگیری با چین در آمریکا اعلام شد
تیان جونلی تأکید کرد که این اقدامات شاهد قوی دیگری مبنی بر تلاش ایالات متحده برای نظامی کردن دریای چین جنوبی تبدیل است.
وی در پایان گفت: واقعیت ها بار دیگر نشان می دهد که آمریکا خالق واقعی تهدیدات امنیتی در دریای چین جنوبی و همچنین از بین برنده صلح و ثبات در منطقه است.
چندین دهه است که پکن با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه بر سر مالکیت ارضی جزایری در دریای چین جنوبی که درحوضه آن ذخایر هیدروکربنی قابل توجهی کشف شده است، بحث می کند. منظور در درجه اول مجمع الجزایر شیشا (جزایر پاراسل)، جزایر اسپراتلی و هوانگیان (ریف اسکاربرو) است. ویتنام، برونئی، مالزی و فیلیپین به درجات مختلفی در این مناقشه دخیل هستند.
وضعیت اغلب با عبور کشتی های جنگی آمریکایی در آب های مورد مناقشه پیچیده می شود که به گفته وزارت خارجه چین، قوانین بین المللی را نقض و حاکمیت و امنیت چین را تضعیف می کند. علیرغم اعتراضات پکن، واشنگتن اعلام کرد که ایالات متحده در هر جایی که قوانین بین المللی اجازه دهد، "شنا و پرواز خواهد کرد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала