اینترنت ویژه کودکان در راه است +عکس

© Sputnik / Alexandr Kryazhevفشار بر اینترنت ایران در دوران خانه نشینی بیشتر از سایر کشورها است + جدول
فشار بر اینترنت ایران در دوران خانه نشینی بیشتر از سایر کشورها است + جدول - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.06.2022
Telegram
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد اینترنت ویژه کودکان تا دو هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد.
به گزارش اسپوتنیک، عیسی زارع‌ پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جزئیات جدید برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایمن‌سازی فضای مجازی و ارائه سرویس‌های ویژه کودکان اظهار کرد: «وزارت ارتباطات به زودی اینترنت ویژه کودکان و نوجوانان را در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار می‌دهد.»
وی ادر این باره عنوان کرد: «این سرویس، اینترنت کاملا ایمن و بر اساس مصوبات شورای عالی فضای مجازی طراحی شده است. وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی مکلف به ایجاد محیط سالم و ایمن برای کودکان در فضای مجازی است. در همین راستا سرویس‌های ویژه‌ای در آینده نزدیک رونمایی می‌شود تا خانواده‌ها با خیالی آسوده اجازه حضور کودکان خود را فضای مجازی را بدهند.»
فضای مجازی در ایران سال‌ها رها بوده و اکنون دغدغه کاربران نسبت به گذشته تغییر کرده و به دلیل همین تغییر ذائقه کاربران اصلاح ساختارهای فضای مجازی با سخت‌های زیادی مواجه است. با این حال وزارت ارتباطات بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و وظیفه شرعی و قانونی این سازمان زیرساخت ایمن‌سازی اینترنت را آماده کرده است.
کاربران درباره اینترنت ویژه کودکان نظرات متفاوتی را عنوان می‌کنند. رخی از این کاربران عنوان می‌کنند که این طرح برای فرزندانمان ضروری است و البته اگر این طرح را به محدود کردن اینترنت بزرگسالان تعمیم ندهند، ایده‌ی بسیار خوبی است و از آن استقبال خواهد شد. کاربرانی اما با دید منفی به این طرح می‌نگرند و عنوان می‌کنند که اجرایی شدن این طرح آغازی برای طرح اینترنت ملی و محدود کردن افضای مجازی برای کاربران است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала