سه زخمی در بر اثر انفجار خودرو در ملیتوپل اوکراین

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر ملیتوپل
ملیتوپل - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2022
Telegram
بر اساس اطلاعات اولیه، سه نفر در انفجار یک خودرو در مرکز ملیتوپل زخمی شدند.
به گزارش اسپوتنیک، یک منبع در اداره شهر اعلام کرد که بر اساس اطلاعات اولیه، سه نفر در انفجار یک خودرو در مرکز ملیتوپل زخمی شدند.
این منبع گفت: "بر اساس اطلاعات اولیه، در نتیجه این حمله سه نفر زخمی شدند.به گفته وی، خودرویی که در نزدیکی یکی از ساختمان های مدیریت شهری پارک شده بود در مرکز شهر منفجر شد.
گفتنی است، روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.05.2022
لاوروف کشوری در اروپا که به نئونازیسم در اوکراین دامن می زند را نام برد
از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است. ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود.
نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود. شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала