هشدار هواشناسی ایران از نفوذ سامانه بارشی و سیلاب ناگهانی

CC BY 4.0 / IRNA / هواشناسی
هواشناسی - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.05.2022
Telegram
سازمان هواشناسی ایران خبر داد که با ورود سامانه بارشی به کشور احتمال آبگرفتگی معابر، سیلاب ناگهانی، احتمال برخورد صاعقه و ریزش تگرگ در ۱۱ استان وجود دارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی روز یکشنبه در سیستان و بلوچستان،‌شرق هرمزگان و کرمان وزش باد شدید و گردوخاک ادامه دارد و از اوایل شب در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ابرناکی، رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.
با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی ایران در روز دوشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین،‌ البرز و تهران و برخی مناطق دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های کردستان،‌ همدان، مرکزی و لرستان افزایش ابر،‌رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.
با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر کاهش نسبی دما و بارش پراکنده در این مناطق انتظار می‌رود و دریای خزر مواج خواهد شد.
سه‌شنبه و چهارشنبه در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز و تهران و برخی مناطق سواحل شمالی،‌خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر،‌رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق پیش‌بینی شده است.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه در شرق سواحل دریای خزر،‌خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
همچنین دوشنبه و سه‌شنبه با افزایش باد روی کشور عراق خیزش گردوخاک و نفوذ آن به کردستان و استان‌های مرزی غرب و جنوب غرب انتظار می‌رود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала