حکم دادگاه بریتانیا: طاس خطاب کردن مردان مصداق آزار جنسی است +عکس، ویدئو

© Sputnik / Sergey Pivovarov /  مراجعه به بانک تصاویر درگذشت بنیانگذار هنر آرایش مو
درگذشت بنیانگذار هنر آرایش مو  - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.05.2022
Telegram
یک دادگاه مختص اختلافات کاری در بریتانیا حکم داد که توهین به یک مرد در محیط کار به دلیل طاس بودن، "آزار جنسی" است.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تلگراف بریتانیا روز پنج‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در گزارشی به نقل از حکم دادگاه نوشت ریزش مو در میان مردان بسیار شایع‌تر از زنان است؛ بنابراین مشخصا مسئله‌ای "جنسی" قلمداد می‌شود. به گفته دادرسان، اظهار نظر درباره طاسی مردان در محیط کار، معادل اظهار نظر درباره اندازه پستان زنان است. دادرسان این پرونده استدلال کرده‌اند که ارتباطی میان واژه "کچل" به‌ مثابه توهین، با جنسیت افراد وجود دارد و همین امر مسئله را "جنسی" می‌کند.
وکیل متهم در بخشی از دفاعیات این پرونده گفت طاسی ممکن هم در میان مردان و هم زنان باشد. با این حال دادگاه این استدلال را نپذیرفت و استفاده از صفت "کچل" را یک تحقیر جنسی مشخصا "مردانه" ارزیابی کرد.
دادرسان پرونده علاوه بر این که تایید کردند شاکی قربانی "آزار جنسی" بوده است؛ گفتند اخراج او نیز از محل کار پس از ۲۴ سال فعالیت "ناعادلانه" بود و توجیه حقوقی نداشته است. به گفته دادرسان این پرونده، شاکی غرامت مالی دریافت خواهد کرد و میزان آن به زودی اعلام می‌شود.
برخی از کاربران به این خبر واکنش نشان می‌دهند و عنوان می‌کنند این دلیلی می‌شود که پس از این مردم کمتر واژه کچل را به کار ببرند و افرادی که از این بابت مورد آزار قرار می‌گرفتند کمتر آزرده‌خاطر ‌شوند. این کاربران، این قانون را برای حقوق افراد کچل لازم می‌دانند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала