معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار توقف اعدام احمدرضا جلالی شد

© Photo / IRNAانریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.05.2022
Telegram
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار توقف اعدام "احمدرضا جلالی" به دلایل بشردوستانه شد.
به گزارش اسپوتنیک، انریکه مورا در حساب توئیتر خود نوشت:
در حالی که هنوز منتظر ادامه سفرم به بروکسل هستم، می‌خواهم تاکید کنم که در تهران، لزوم توقف اعدام احمدرضا جلالی را مطرح کردم و خواستار آزادی او به دلایل بشردوستانه شدم.
پیشتر اعلام شده بود که حکم اعدام جلالی حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری اجرا خواهد شد. به نوشته جراید ایران جلالی به جرم جاسوسی برای اسرائیل بازداشت و پس از محاکمه و طی مسیر طولانی قضائی به اعدام محکوم و حکم صادره مورد تایید دیوان عالی ایران قرار گرفت.
جلالی شهروند ایران و همچنین دارای مجوز اقامت دائم در سوئد است. او از سال 2009 به همراه همسر و دو فرزندش در آنجا بوده است.
جلالی در آوریل 2016 هنگامی که برای شرکت در یک سمینار علمی وارد ایران شد، توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شد. پیش از این، این دانشمند بارها به وطن خود سفر کرده بود و هیچ مشکلی با مقامات نداشت. او در اکتبر 2017 به اعدام محکوم شد. این حکم خشم سازمان های بین المللی حقوق بشر، سازمان ملل و مقامات سوئ را برانگیخت.
دادستانی ایران مدعی شد که جلالی در ازای دریافت پول و فرصت اقامت در سوئد، اطلاعات مهمی در مورد تاسیسات نظامی و هسته ای ایران به موساد، سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل داده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала