دادگاهی در آمریکا دونالد ترامپ را ۱۱۰ هزار دلار جریمه نقدی کرد

© AP Photo / Tony Dejakدونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.05.2022
Telegram
یک قاضی در شهر نیویورک دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را به دلیل توهین به دادگاه به ۱۱۰۰۰۰ دلار جریمه نقدی محکوم کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، این قاضی آمریکایی گفته است که در صورتی که دونالد ترامپ برخی شرایط خاص از جمله پرداخت ۱۱۰۰۰۰ دلار را به عنوان جریمه مورد پذیرش قرار دهد، پرونده اهانت او به دادگاه بسته خواهد شد.
آرتو انگورون، قاضی حوزه نیویورک پیشتر حکم اهانت به دادگاه را برای ترامپ صادر کرده بود.
چند ماه پیش از این، یک قاضی ارشد آمریکایی در نیویورک حکم داده بود که رئیس جمهور سابق آمریکا باید در تحقیقات مدنی نیویورک در مورد اقدامات ادعایی کلاهبرداری در تجارت خانوادگی خود شهادت دهد.
این حکم جدیدترین ضربه حقوقی به ترامپ است، زیرا او با پرونده‌های متعددی مبارزه می‌کند که هرکدام از این پرونده‌ها ورود او به رقابت‌های ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را دشوارتر می‌کند.
قاضی ایالتی "آرتور انگورون" به ترامپ و دو فرزند ارشدش، دونالد جونیور و ایوانکا دستور داد تا از احضاریه‌های صادر شده توسط دادستان کل نیویورک تبعیت کنند.
 ترامپ  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2022
ترامپ می خواست بداند که آیا چین می تواند طوفان هایی برای تهدید آمریکا ایجاد کند؟
او گفت که این سه نفر باید ظرف ۲۱ روز برای ادای شهادت در دادگاه حاضر شوند. انتظار می‌رود ترامپ و فرزندانش درخواست تجدید نظر در حکم قاضی را مطرح کنند.
پیشتر وکلای ترامپ گفته بودند که احضاریه‌ها علیه ترامپ باید ملغی شوند، زیرا شهادت آنها در پرونده مدنی به حقوق آنها در تحقیقات جنایی موازی لطمه می‌زند.
مقام قضائی آمریکایی گفته است که در تحقیقات مدنی دریافته که سازمان ترامپ به طور متقلبانه چندین دارایی را بیش از حد ارزش گذاری کرده تا وام‌ها را تضمین کند و سپس آنها را برای به حداقل رساندن مالیات‌ها خیلی کمتر ارزش گذاری کرده بود.
خانواده ترامپ ادعا کرده‌اند که تحقیقات با انگیزه سیاسی انجام شده است و از دادگاه خواسته‌اند که احضاریه علیه این سه نفر را لغو کند.
در ژوئیه سال گذشته، سازمان ترامپ و آلن وایسلبرگ، رئیس حسابداری آن، در دادگاه نیویورک به ۱۵ فقره اتهام کلاهبرداری و فرار مالیاتی متهم شدند، هرچند در نهایت شهادت دادند که بی گناه هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала