راهپیمایی " هنگ جاویدان" در کشورهای مختلف +فیلم

© Sputnik / Maksim Bogodvid /  مراجعه به بانک تصاویر راهپیمایی "هنگ جاویدان"
راهپیمایی هنگ جاویدان - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.05.2022
Telegram
ساکنان جمهوری های تاجیکستان، ازبکستان، مولداوی و دیگر کشورها در راهپیمایی " هنگ جاویدان" شرکت کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ساکنان جمهوری های تاجیکستان، ازبکستان، مولداوی و دیگر کشورها در راهپیمایی " هنگ جاویدان" شرکت کردند.
بیش از 1500 نفر در راهپیمایی "هنگ جاویدان" که در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار شد، شرکت کردند. اطلاعیه این اقدام پیشاپیش در شبکه های اجتماعی منتشر شد، مجوز برگزاری "هنگ جاویدان" از شهرداری پایتخت دریافت شد.
در تاشکند، اقدام "هنگ جاویدان" در 9 مه در محوطه مجموعه یادبود "قبرهای برادری" انجام شد، حدود 200 نفر در آن شرکت کردند. از سال 2014، این اقدام در تاشکند در قلمرو مجموعه یادبود "قبرهای برادری" برگزار شده است. در ازبکستان، 9 می از سال 1999 به عنوان روز یاد و افتخار جشن گرفته می شود.
در سال 1975 "قبرهای برادری" در محل یک بیمارستان نظامی که در سال های 1941-1945 در پایتخت ازبکستان وجود داشت تأسیس شد. 1.5 هزار سرباز و افسر شوروی که در طول جنگ بر اثر جراحات خود در بیمارستان جان باختند، در قلمرو این کشور بخاک سپرده شدند.
ساکنان ایروان نیز در رژه « هنگ جاویدان» شرکت کردند.
تقریباً 2 میلیون نفر از ساکنان ازبکستان در جنگ بزرگ میهنی شرکت کردند که از این تعداد بیش از 540 هزار نفر کشته و حدود 160 هزار نفر مفقودالاثر اعلام شدند.
در پایتخت مولداوی، رئیس جمهور سابق راهپیمایی "هنگ جاویدان" را رهبری کرد.
کمیته ملی هماهنگی "پیروزی" سازمان دهنده این اقدام است. در ردیف اول، ستون ماشین های رترو و یک ارکستر کوچک قرار حرکت می کرد. بسیاری از شرکت کنندگان در این راهپیمایی پرتره هایی از بستگان شرکت کننده در جنگ بزرگ میهنی، گل و پرچم های مولداوی را در دست داشتند.
ستون هنگ جاویدان در کنار یادبود شعله ابدی بیشکک مورد استقبال فلش موب رنگارنگ "والس پیروزی" قرار گرفت. صدها زوج در رقصی پر از روح دوستی پایکوبی کردند. آنها دانش آموزان و دانش آموزان دبیرستانی، تیم های خلاق و شهروندانی دلسوز هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала