رئیس سابق پنتاگون: ترامپ برای حملات موشکی به مکزیک برنامه‌ریزی کرده بود

ترامپ  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2022
Telegram
روزنامه نیویورک تایمز با استناد به خاطرات مارک اسپر، رئیس سابق پنتاگون، می نویسد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در حال بررسی احتمال حمله موشکی به آزمایشگاه های تولید مواد مخدر در مکزیک بوده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزیر دفاع سابق آمریکا مدعی است که ترامپ حداقل دو بار در تابستان 2020 از او پرسیده است که آیا ارتش آمریکا می تواند "موشک هایی را به مکزیک بزند تا آزمایشگاه های تولید مواد مخدر را نابود کند." به گفته نویسنده کتاب، ترامپ از ورود مواد مخدر از طریق مرزهای جنوبی به شدت ناراضی بود و اظهار داشت که مقامات مکزیکی کشور خود را کنترل نمی کنند.
ترامپ وبلاگ شخصی خود در وب سایتش را برای همیشه بست - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2022
ترامپ: تست دادم، دیوانه نیستم
ترامپ ظاهراً به مخالفت‌ها با موشک باران مکزیک پاسخ داده و گفت : "ما فقط چند موشک پاتریوت پرتاب می‌کنیم، هیچ‌کس نمی‌داند این ما هستیم". او همچنین اظهار داشت که منکر حمله موشکی به مکزیک خواهد شد.
اسپر به یاد می آورد که اگر در آن لحظه به صورت ترامپ نگاه نمی کرد، چنین نقشه ای را شوخی تلقی می کرد
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ، قرار است کتاب "سوگند مقدس" اسپر 10 مه منتشر شود. وزیر سابق، که بلافاصله پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری 2020 توسط ترامپ برکنار شد، قبلاً کناب خود را به عنوان یک "تاریخ کامل و بدون بزک کاری " ملت آمریکا، "به ویژه در دوره های دشوار آن" معرفی کرده بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала