نازی‌های کارخانه آزوفستال پیشنهاد مبادله غیرنظامیان را با غذا مطرح کردند

© Sputnik / Alexey Kudenko /  مراجعه به بانک تصاویر نازی‌های کارخانه آزوفستال پیشنهاد مبادله غیرنظامیان را با غذا دادند
نازی‌های کارخانه آزوفستال پیشنهاد مبادله غیرنظامیان را با غذا دادند - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2022
Telegram
نماینده ستاد عملیات آزادسازی کارخانه آزوفستال اعلام کرد که نازی ها در این کارخانه پیشنهاد مبادله غیرنظامیان با غذا و دارو را دادند.
به گزارش اسپوتنیک، وی گفت:" ما مجبوریم با نازی‌های گروه آزوف که در آنجا مستقر شده‌اند (علیه شبه‌نظامیان این گروه پرونده جنایی در روسیه تشکیل شده است) و نمایندگان ارتش اوکراین به منظور نجات غیرنظامیان باقی‌مانده در آنجا ارتباط برقرار کنیم. در طول مذاکرات، آنها به ما پیشنهاد داد که آزادی گروگان های غیرنظامی را با غذا و دارو مبادله کنیم. شرط معامله، - پانزده گروگان در برابر هر تن غذا، و همچنین دارو است. آنها هشدار دادند که دیگر اجازه نخواهند داد کسی به اوکراین برود و اکنون آنها فقط مبادله خواهند شد".
وی تاکید کرد:"ما قبلاً با چنین روش هایی ملاقات کرده ایم، به ویژه در سوریه، زمانی که در حال مذاکره با داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در فدراسیون روسیه) بودیم. آنها همچنین پیشنهاد دادند که داروها و محصولات را با افرادی که توسط آنها آزاد شوند، مبادله کنند. او تاکید کرد به این ترتیب آنها نه "قهرمانان"، که آنها را زلنسکی می نامد، بلکه تروریست های معمولی هستند".
آمریکا چنان اطلاعاتی را به اوکراین داد که منجر به کشته شدن نظامیان روسیه شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2022
آمریکا چنان اطلاعاتی را به اوکراین داد که منجر به کشته شدن نظامیان روسیه شد
در زمان اعلام تشکیل جمهوری مردمی دونتسک در سال 2014، ماریوپل با حدود 450 هزار نفر جمعیت، دومین شهر این جمهوری پس از دونتسک بود، اما در ژوئن همان سال، نیروهای امنیتی اوکراین دوباره کنترل ماریوپل را به دست گرفتند. در 7 مارس، 12 روز پس از آغاز عملیات ویژه روسیه برای غیرنظامی کردن اوکراین، معاون فرمانده گردان وستوک، الکساندر سمیونوف، اعلام کرد که این شهر محاصره شده و پاکسازی مناطق جداگانه آن آغاز شده است. 16 آوریل، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه، ایگور کوناشنکوف، اعلام کرد که کل قلمرو این شهر از نظامیان ارتش اوکراین، مزدوران خارجی و نئونازی‌ها از هنگ آزوف (علیه ستیزه جویان آن یک پرونده جنایی در روسیه تشکیل شده) پاکسازی شده و بقایای گروه اوکراینی در کارخانه آزوفستال محاصره شده و از تسلیم شدن خودداری می کنند.
روسیه در 24 فوریه عملیات ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال توسط رژیم کی یف در معرض نسل کشی قرار گرفته اند." به گفته وی، برای این منظور، غیرنظامی کردن و نازی زدایی اوکراین برنامه ریزی شده است.
به گفته وزارت دفاع روسیه ، از 25 مارس، نیروهای مسلح اجرای وظایف اصلی مرحله اول عملیات خودرا به پایان رسانده و پتانسیل رزمی اوکراین را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. وزارت دفاع روسیه هدف اصلی عملیات ویژه را آزادسازی منطقه دونباس اعلام کرد .
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала