خبرهای کشف زعفران تقلبی همچنان در صدر خبرها +ویدئو، عکس

© Photo / Pixabayسارقان یک جعبه بزرگ زعفران را در لندن دزدیدند + عکس
سارقان یک جعبه بزرگ زعفران را در لندن دزدیدند + عکس  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.05.2022
Telegram
بیش از ۱۱ کیلو زعفران تقلبی در حوالی بازار تهران کشف شد.
به گزارش اسپوتنیک، در حالی که دو ماه پیش ۲۲۰ کیلوگرم زعفران تقلبی در تهران، شامل ۴۸ هزار بسته یک مثقالی زعفران که با همکاری ۴ نفر از جنوب کشور وارد، بسته بندی و توزیع می شد، کشف و ضبط شد. به تازگی نیز سرگرد محمد زیدی، معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۱۱ کیلو ۵۰۰ گرم زعفران تقلبی در حوالی بازار تهران خبر داد.
وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: "به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر دپوی زعفران تقلبی در یک انبار واحد صنفی مواد غذایی در حوالی بازار تهران؛ با توجه به حساسیت موضوع و احتمال به خطر افتادن سلامت شهروندان، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیمی از ماموران مرمر عملیات پلیس امنیت عمومی تهران قرار گرفت. که بررسی‌های اولیه نشان از این داشت مالک یک واحد صنفی با جمع آوری زعفران‌های بی‌کیفیت و فله‌ای و اضافه کردن افزودنی‌های غیرمجاز؛ زعفران‌های تقلبی را در بسته‌ای جدید به مصرف کننده به عنوان زعفران مرغوب عرضه می‌کند."
معاون اجتماعی پلیس امنیت عمومی تهران در ادامه توضیح داد که متهم با فروش زعفران‌ها با قیمتی کمتر از قیمت بازار توانسته بود تعدادی مشتری برای خود جذب کند اما در نهایت به دستور قضایی در مخفیگاهش دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از مخفیگاهش ۱۱کیلو ۵۰۰ گرم زعفران تقلبی کشف شد.
سرگرد زیدی در پایان به شهروندان توصیه کرد که بسته‌بندی شیک صرفا عاملی برای مرغوبیت کالا نیست و داشتن علامت استاندارد، تاریخ مصرف، محل و آدرس تولید و بسته‌بندی از ضروریات کالا مرغوب است.
کاربران ضمن ابراز تاسف از گرانی، بیکاری و مشکلات زیادی که این روزها شهروندان ایرانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، عنوان می‌کنند یکی از دلایل چنین اتفاقاتی عدم نظارت صحیح توسط مسئولان و بازار داغ دلالی در ایران است که در موارد بسیار زیادی برای آنانسوداورد دارد و این موضوع بدون توجه به ضرر رساندن و آسیب زدن به سلامت مردم اتفاق می‌افتد.
این کاربران معتقدند با چنین وضعیتی، مردم خود باید هشیار باشند و در خرید کالاهای مورد نیاز خود، توجه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به پلیس اطلاع دهند؛ چراکه از این قیبل موارد بسیار در ایران مشاهده می‌شود که در این مورد می‌توان به شامپوهای تقلبی، روغن تقلبی، پوشک تقلبی و غیره اشاره کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала