وضعیت پرونده بازی ایران- لبنان در مشهد و پیگیری خشونت علیه بازیگران زن

CC BY 4.0 / IRNA / قوه قضاییه ایران
قوه قضاییه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.04.2022
Telegram
سخنگوی قوه قضاییه درباره وضعیت پرونده حمله به چند روحانی در مشهد بیان داشت که پرونده در جریان است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده در جریان هست و ممکن است شما سوال کنید که قتل کاملا مشخص است و هم ارتکاب جرم و هم انتصاب به متهم و باید طرف یکی دوروز به اتمام برسد؟ ولی می دانید که قوه قضاییه تابع قانون است و ممکن است رسیدگی به پرونده مدتی طول بکشد و از مسولان خراسان رضوی انتظار داریم که سریعتر به پرونده رسیدگی شود.
خداییان در پاسخ به سوالی درباره حواشی بازی فوتبال ایران و لبنان در مشهد گفت: مشکلی بود که با بی تدبیری رخ داد و ریاست جمهور دستوراتی داد و دادستان کل ورود کرد و پرونده ای در دادسرای مشهد تشکیل شده و جهت شفافیت برای علل و عوامل واقعه استعلاماتی صورت گرفته و استعلاماتی در رابطه با قصور مسئولان انجام شده و تا امروز پاسخ استعلامات واصل نشده و چنانچه احراز شود که مسئولین در این خصوص تقصیر ی داشتند برخورد خواهد شد.
وی درباره اینکه آیا پرونده ای دررابطه با خشونت علیه بازیگران زن تشکیل شده است گفت: خشونت علیه بازیگران در فضای مجازی مطرح شد و تاکنون پرونده ای تشکیل نشده و کسی شکایتی نکرده و قوه قضاییه ورودی نداشته و چنانچه شکایتی مطرح شود قوه قضاییه ورود می‌کند.
خداییان خاطرنشان کرد: هرگونه تعقیب و تحقیق در اعمال منافی عفت از طریق دستگاه قضا ممنوع است؛ مگر اینکه جرم در مرئی و منظر عام صورت گرفته باشد یا شاکی خصوصی داشته باشد و یا مرتبط با عنف و سازمان یافته باشد و به دلیل اینکه تاکنون شکایتی واصل نشده دستگاه قضایی وارد نشده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала