اعلام مقررات جدید سفر به ایران

CC BY 4.0 / IRNA / فرودگاه امام خمینی
فرودگاه امام خمینی - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.03.2022
Telegram
مسافران واکسینه شده طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت ایران که به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی اعلام شده است، از ارائه گواهی منفی تست PCR کرونا در بدو ورود و برای سفر به ایران معاف شدند.
به گزارش اسپوتنیک، شرایط پذیرش مسافران ورودی به ایران، براساس اطلاعیه جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف افزایش اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، اصلاح شد. طبق این اطلاعیه که ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی ابلاغ شده است، تمام مسافران بالای ۱۲ سال می‌توانند با ارائه گواهی معتبرِ دو نوبت واکسن کرونا (کارت واکسیناسیون دیجیتال) که از آخرین نوبت تزریق، ۱۴ روز گذشته باشد و یا با ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت اعتبار، وارد ایران شوند.
جواب تست PCR و کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR code باشد.
ایران ایر تور - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.03.2022
التیماتوم سازمان بازرسی کل ایران به شرکت‌های هواپیمایی برای کاهش قیمت بلیت‌های نوروزی
پذیرش مسافران با تابعیت غیرایرانی صرفا با ارائه کارت واکسیناسیون مطابق شرایط اعلام‌شده امکان‌پذیر است. پیش‌تر، همه مسافران برای ورود به ایران ملزم به ارائه گواهی منفی PCR بودند.
رویه پذیرش مسافران دارای کارت واکسیناسیون در بسیاری از کشورها جایگزین تست PCR کرونا شده است. هرچند، برخی کشورها از جمله اعضای اتحادیه اروپا، نسبت به نوع واکسن‌های دریافت‌شده از سوی مسافران همچنان محدودیت‌هایی دارند و به رغم توصیه نهادهای بین‌المللی، از جمله سازمان جهانی بهداشت و اتحادیه اروپا، تعداد کمی از واکسن‌ها (فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون) را تایید کرده‌اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала