وزیر خارجه اوکراین تعداد مزدوران خارجی برای نبرد در اوکراین را اعلام کرد

© AP Photo / Fabrizio Benschدیمیتری کوله با وزیر امور خارجه اوکراین
دیمیتری کوله با وزیر امور خارجه اوکراین - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2022
Telegram
وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد: تقریبا ۲۰ هزار مزدور قصد دارند در درگیری ها شرکت کنند.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری کوله‌با وزیر امور خارجه اوکراین، در یک نشست خبری گفت که تعداد کل درخواست‌ های خارجیان برای شرکت در درگیری‌ های پیرامون اوکراین به ۲۰.۰۰۰ نفر رسیده است.
کوله‌با گفت: من نمی توانم تعداد دقیق خارجی هایی را که قبلاً با سلاح در دست، دفاع از اوکراین را آغاز کرده اند فاش کنم، چه رسد به جزئیات توسط کشورها، اما تعداد کل درخواست ها به بیست هزار نفر نزدیک می شود.
پیش از این، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، در گفتگو با اولاف شولتس صدراعظم آلمان، تاکید کرده بود که در اوکراین، حضور مزدوران کشورهای ثالث از جمله آلبانی و کرواسی، شبه نظامیان کوزوو و جهادی ها به طور فزاینده ای گزارش می شود. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد کشورهایی که اعزام مزدوران به اوکراین را تایید می کنند، در جنایات جنگی شریک می شوند.
ادوارد باروسین نماینده پلیس ملی جمهوری خلق دونتسک - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2022
امتناع طرف اوکراینی از ضمانت وضعیت آرام در ماریوپل
در ۲۴ فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای ارائه حفاظت از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیسبوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌ های رسانه‌ های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و کمک های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала