ایرباس از توقف فعالیت سایت مهندسی خود در روسیه خبر داد

 Airbus A350 - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2022
Telegram
شرکت هواپیماسازی ایرباس تعلیق فعالیت سایت مهندسی خود در روسیه و همچنین تعلیق خدمات پشتیبانی خطوط هوایی روسیه را اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، علاوه بر این، شرکت ایرباس از تعلیق عرضه قطعات یدکی به فدراسیون روسیه خبر داد. اتحادیه اروپا هفته گذشته از بسته تحریمی خود رونمایی کرد که بر اساس آن شرکت های اروپایی از تامین هواپیماهای غیرنظامی ساخت خارجی و قطعات یدکی به روسیه منع می شوند. علاوه بر این، پیش از این رسانه ها نوشتند که تحریم های اتحادیه اروپا از جمله در مورد قراردادهای موجود با اجاره دهندگان اروپایی اعمال می شود.
تحریم‌ های غرب ضد پوتین به جایی نمی رسد - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2022
تحریم‌ های غرب ضد پوتین به جایی نمی رسد
24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای دفاع از جمهوری های دونباس که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته بود، آغاز کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی است.
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که این عملیات تنها زیرساخت های نظامی اوکراین را با تسلیحات با دقت بالا هدف قرار می دهد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
علاوه بر این، غرب کمپین سانسوری را علیه رسانه‌ های خارجی زبان روسی به دلیل درگیری در اوکراین به راه انداخته است، وب‌ سایت‌ها و برنامه‌ ها را مسدود کرده و دسترسی به اسپوتنیک و آرتی را در یوتیوب، فیس‌بوک، توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مسدود یا محدود کرده است.
ایالات متحده و متحدانش همچنین قول داده اند که کمک های نظامی و کمک های مرگبار به اوکراین را افزایش دهند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала