خصوصیات پول جدید بانک مرکزی ایران

© AP Photo / Sukharevskyy Dmytroافتتاح حساب بانک های مرکزی ایران و آذربایجان به منظور رشد تجارت دو کشور
افتتاح حساب بانک های مرکزی ایران و آذربایجان به منظور رشد تجارت دو کشور  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.01.2022
Telegram
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران گفت: رمز ریال یک رمز ارز جهان روا مانند بیت کوین نیست، بدون پشتوانه نیست، استخراج نیاز ندارد، انتشار رمز ریال در انحصار بانک مرکزی است و سرمایه گذاری در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرآنلاین، مهران مهرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران گفت: در حال حاضر ۹۰ بانک مرکزی در دنیا پروژه‌ای رمز پول بانک مرکزی تعریف و برخی از آن‌ها مقررات مربوط به آن را تصویب کرده اند. بعد از بررسی ها از سال ۹۹ وارد فاز مقررات گذاری شده ایم. مردم می توانند به بانک مراجعه کنند و به ازای پولی که در بانک دارند رمز ریال دریافت کنند. سقف دریافت رمز ریال بسته به اینکه کیف پول تجاری یا غیر تجاری باشد متفاوت است.
وی می گوید: رمزریال از ابعاد فنی، اقتصادی، نظارتی، ارزی، ریالی و به خصوص حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است بعد از ابلاغ مصوبه رمزپول ملی به شورای پول و اعتبار، ظرف چند ماه آینده آن را به صورت آزمایشی اجرا خواهیم کرد.
جزئیات حذف ۴ صفر از پول ملی ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.01.2022
رمزریال، ابزار جدید پولی در ایران
هفته گذشته، صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی ایران از تصویب مقررات رمز پول ملی با نام "رمز ریال" خبر داده بود. به گفته او؛ رمز پول ملی شکل الکترونیک همان پولی است که توسط بانک مرکزی خلق و صادر می‌شود
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала