دیدار و گفتگوی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با همتای ایرانی خود

CC BY 4.0 / MINISTRY DEFENSE OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN / امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و ذاکر حسن‌ اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان
امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و ذاکر حسن‌ اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.01.2022
Telegram
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با وزیر دفاع ایران دیدار و درباره مسائل مهم دو کشور و منطقه گفتگو و تبادل نظر کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان که در سفری رسمی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، دیدار و گفتگو کرد.
سرتیپ آشتیانی، در این دیدار با تاکید بر تقویت روابط دو کشور در حوزه های دفاعی– امنیتی گفت: با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت، لازم است روابط ایران و آذربایجان نسبت به گذشته در حوزه‌ های مختلف توسعه یابد.
وی با بیان اینکه توسعه و تعمیق همکاری های مشترک دفاعی- امنیتی میان ایران و آذربایجان بسیار حائز اهمیت است، افزود: دو کشور با توجه با موقعیت و ویژگی‌ های خاص ژئوپلیتیکی، ظرفیت و قابلیت‌ های فراوانی را در گسترش روابط همه جانبه ‌دارند.
سپهبد ذاکر حسن‌ اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، هم در این دیدار طی سخنانی از حمایت رهبر ایران و دولت ایران از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تشکر و قدردانی کرد و گفت: قدرت و توانمندی‌ های نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات است.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، پیش از این دیدار با انواع محصولات نظامی به نمایش درآمده در سالن نمایشگاهی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آشنا شد.
وی با ابراز خرسندی از پیشرفت‌ های صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بر گسترش روابط دوجانبه میان دو کشور تأکید کرد و از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت سفر به باکو دعوت به عمل آورد.
در سفر دو روزه وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران، وی با مقامات عالی‌ رتبه نظامی و سیاسی ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد. از اهداف اصلی این سفر توسعه و تعمیق همکاری‌ های مشترک دفاعی نظامی و امنیتی اعلام شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала