احتمال محرومیت نخست وزیر پیشین اسرائیل از فعالیت سیاسی

© Sputnik / Irina Kalashnikova / ورود به گالری تصاویربنیامبن نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل
بنیامبن نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.01.2022
Telegram
رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند که بنیامین نتانیاهو انتظار دارد دستگاه قضایی برای هفت سال او را از حضور در عرصه سیاست محروم کند.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس گزارش‌های منتشره، محاکمه طولانی مدت فساد مالی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق اسرائیل به زودی به پایان می‌رسد و گفته شده نتیجه احتمالی آن اقرار نتانیاهو به انجام جرم خواهد بود.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.12.2021
نتانیاهو به توهین ترامپ پاسخ داد
در گزارش‌های جمعه شب تلویزیون اسرائیل، ادعاهایی وجود داشت که نتانیاهو و "آویخای مندلبلیت"، دادستان کل این کشور در حال مذاکره برای رهبری اپوزیسیون کنست (پارلمان اسرائیل) بوده‌اند تا اوایل هفته آینده محاکمه‌اش را با توافقی برای دادخواست پایان دهد.
بر اساس گزارش‌های غیررسمی، اتهام رشوه خواری نتانیاهو کنار گذاشته می‌شود، اما نتانیاهو به تقلب و نقض اعتماد اعتراف می‌کند. این مجازات برای او ۳ تا ۶ ماه حبس خواهد داشت که سپس به خدمات اجتماعی تبدیل می‌شود.
با این حال، سخت‌ترین جنبه مجازات برای نتانیاهو می‌تواند شرط نهایی آن باشد و نتانیاهو باید بپذیرد که اقدامات او دارای "رذالت اخلاقی" بوده است، که این اقرار او را از تصدی مناصب دولتی به مدت هفت سال منع خواهد کرد. در حالی که نتانیاهو در سن ۷۲ سالگی به سر می‌برد، پذیرش این اتهام به این معناست که او تا سال ۲۰۲۸ و زمانی که ۷۹ ساله خواهد شد، نمی‌تواند بدنبال مقام سیاسی باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала