وقوع یکی از شدیدترین بارش های دهه های اخیر ایران در کنارک

© Sputnikسیستان و بلوچستان
سیستان و بلوچستان - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.01.2022
Telegram
یکی از شدیدترین بارش های تاریخ ایران در کنارک با دریافت لحظه ای ۱۰۰ میلیمتر باران در مدت زمان ۳۰ دقیقه به ثبت رسید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، به دنبال ورود سامانه بارشی جدید به ایران که تا پایان روز جمعه ۱۷ دی‌ماه نیز ادامه خواهد داشت. در این بین شهر کنارک لحظاتی پیش با دریافت لحظه‌ای ۱۰۰ میلیمتر باران در مدت زمان ۳۰ دقیقه، یکی از شدیدترین بارش‌های تاریخ ایران را به ثبت رسانید.
مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: این مقدار بارندگی که تنها در مدت ۳۰ دقیقه لحظاتی پیش باعث غرق‌آبی و وخیم شدن اوضاع شهر کنارک شده، در تاریخ هواشناسی استان کم‌سابقه بوده است.
خسارات سیل به شهرها و روستاهای استان گلستان ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.01.2022
آخرین اخبار از سیل در جنوب ایران + فیلم
وی این بارش بسیار شدید را یکی از شدیدترین بارش‌های دهه‌های اخیر ایران عنوان کرد و دلیل این پدیده را تشکیل ابرهای جوششی بسیار قوی دانست و توضیح داد: این نوع ابرها موجب بارندگی زیاد و رگباری می‌شوند و وجودشان در آسمان کنارک باعث رقم خوردن این پدیده شده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هموطنان با رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای صادر شده توسط هواشناسی می‌توانند از بروز حوادث تا حد زیادی جلوگیری کنند چرا که خوشبختانه امروزه با پیشرفت ادوات هواشناسی این پدیده‌های خردمقیاس به وسیله رادارهای هواشناسی قابل رؤیت هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала