در اوکراین احتمال وقوع جنگ جهانی سوم را مورد ارزیابی قرار دادند

© REUTERS / Maxim Shemetovپرچم آمریکا و روسیه
پرچم آمریکا و روسیه - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.12.2021
Telegram
معاون سابق رادای عالی اوکراین گفت که روسیه و آمریکا اجازه وقوع جنگ جهانی سوم را نخواهند داد.
به گزارش اسپوتنیک، یوهان مورائف، معاون سابق مجلس ورخوونا رادای اوکراین گفت: روسیه و آمریکا اجازه وقوع جنگ جهانی سوم را نخواهند داد، زیرا این امر منجر به نابودی بشریت خواهد شد.
به گفته این سیاستمدار، سلاح های هسته ای یک عامل بازدارنده است.
وی در شبکه تلویزیونی "ناش" گفت: هر انسان عاقلی می‌داند که جنگ جهانی سومی نه فردا و نه بعد از سال نو رخ نخواهد داد.
مورائف همچنین معتقد است که دیدار ولادیمیر پوتین و جو بایدن، روسای جمهور روسیه و آمریکا در ژنو و همچنین امتناع طرف آمریکایی از تحریم‌ها علیه پروژه نورد استریم 2، نشان می‌دهد که ظاهرا توافقی بین دو طرف در حال آماده شدن است.
در 21 اکتبر، رهبر روسیه احتمال وقوع یک جنگ جهانی را ارزیابی کرد. به گفته وی، خطر نابودی کامل متقابل وجود دارد که نباید فراموش شود. وی افزود: مسئولیت سلاح های هسته ای بر عهده قدرت های هسته ای است.
روزنامه بریتانیایی دیلی اکسپرس در 20 اکتبر فهرستی از شش کشوری را منتشر کرد که احتمال شروع جنگ جهانی سوم در آنها وجود دارد.
متهم شدن آمریکا به تحریک برای جنگ جهانی سوم - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.12.2021
متهم شدن آمریکا به تحریک برای جنگ جهانی سوم
در 10 اکتبر، رابرت فارلی، ستون نویس نشریه 19 Fortyfive گفت: درگیری میان ایالات متحده و چین می تواند به جنگ های جهانی سوم و چهارم منجر شود.
وی افزود: چین و ایالات متحده ممکن است جنگ را بر سر تایوان آغاز کنند. وی در عین حال به این نتیجه رسید که هرگونه درگیری مسلحانه در غرب اقیانوس آرام یک فاجعه خواهد بود و منجر به تخریب زیرساخت هایی می شود که بین آسیا و آمریکای شمالی ایجاد شده است.
در 8 اکتبر، دیمیتری سولونیکوف، مدیر مؤسسه توسعه دولتی معاصر، کارشناس علوم سیاسی تأکید کرد که خطر یک جنگ جهانی سوم وجود دارد، اما ممکن است دور از چین رخ دهد. به گفته وی، ایران در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала