گزارش و تحلیل

حضور رئیس مجلس در اجلاس PUIC

© Photo / IRNAحضور رئیس مجلس در اجلاس PUIC
حضور رئیس مجلس در اجلاس PUIC - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.12.2021
Telegram
دیدار با تجار و فعالان اقتصادی ایران و ترکیه در دستور کار قالیباف.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس دو روزه PUIC به میزبانی ترکیه خبر داد.
به گزارش خبدنگار اسپوتنیک در تهران سید نظام الدین موسوی گفت:
رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس دوروزه اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) عصر امروز راهی کشور ترکیه خواهد شد.
وی افزود: دکتر قالیباف در این سفر؛ علاوه بر شرکت در اجلاس PUIC، دیدارهای دوجانبه‌ای با روسای مجالس برخی از کشورهای اسلامی حاضر در اجلاس خواهد داشت.
وی با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی و کمک به توسعه روابط اقتصادی کشورهای همسایه از طریق حمایت از فعالان اقتصادی و بخش های خصوصی از موارد مورد تاکید مجلس یازدهم است، تصریح کرد: دیدار با تجار و بازرگانان ایرانی و ترکیه‌ای و رایزنی برای تسهیل روابط اقتصادی و حمایت از بخش‌های خصوصی دو کشور بخش مهمی از این سفر پارلمانی خواهد بود.
گفتنی است، شانزدهمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) با موضوعات محوری "فلسطین، مهاجرت و افغانستان"، در روزهای 9 و 10 دسامبر (18 و 19 آذر ماه) در شهر استانبول و به میزبانی مجلس ترکیه برگزار می‌شود
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала