پروتکل های پروازی سختگیرانه برای جلوگیری از ورود امیکرون به ایران

CC BY 4.0 / IRNA / فرودگاه ایران
فرودگاه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.12.2021
Telegram
رئیس سازمان هواپیمایی ایران اطلاع داد که پروتکل های سخت گیرانه تری برای جلوگیری از ورود امیکرون به ایران در نظر گرفته شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد محمدی بخش رئیس هواپیمایی کشوری گفت: در پی شیوع سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون ورود از هفت کشور را در مرحله نخست ممنوع کردیم و از پروازهای مستقیم و غیر مستقیم برنامه‌ای و حتی موردی جلوگیری شد.
وی خاطر نشان کرد: البته به گفته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ورود این ویروس به کشور مانند دیگر سویه‌های کرونا اجتناب ناپذیر است اما تابع ستاد ملی مقابله با کرونا و سیاست‌های ابلاغی هستیم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: بهترین راهکار برای مقابله با سویه جدید و دیگر انواع کرونا پیشگیری از آن و واکسیناسیون است که حرف اول را می‌زند. اما پروتکل‌های بهداشتی مانند ارائه کارت واکسن و تست PCR به دقت اجرایی شده و خواهد شد. به عنوان مثال پذیرش مسافران از کشورهای هفت گانه آفریقای جنوبی، موزامبیک، زیمباوه، بوتسوانا، لسوتو و آسواتینی ممنوع شده است و برای خروج مسافران به این مقاصد نیز محدودیت‌های سختگیرانه‌ای در نظر گرفته شده است.

آیا پیدایش سویه اومیکرون نشانه ای از پایان همه گیری کرونا است؟ ـ نظر کارشناس - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.12.2021
آیا پیدایش سویه اومیکرون نشانه پایان همه گیری کرونا است؟ ـ نظر کارشناس
محمدی بخش با بیان اینکه فهرست کشورهای ممنوعه ممکن است افزایش پیدا کند که البته بسته به تصمیم ستاد ملی مقابله با کروناست، تاکید کرد: با توجه به اینکه ویروس امیکرون کرونا در کشورهای دیگر و حتی برخی همسایگان ایران نیز شناسایی شده و شیوع پیدا کرده است، اگر کسی از کشورهای دیگری که این ویروس در آنجا مشاهده شده نیز بخواهد به کشور وارد شود، در وهله نخست باید تست منفی PCR خود را ارائه دهد و در قرنطینه به مدت ۱۴ روز باقی خواهد ماند. البته همین پروتکل برای اتباع ایرانی نیز اجرایی خواهد شد و آن‌ها نیز در صورت لزوم باید در قرنطینه بمانند.
وی به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای پروازهای داخلی نیز محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است یا خیر؟ پاسخ داد: در این حوزه پروتکل جدیدی ابلاغ نشده است و موضعی درباره آن نداریم. از سوی دیگر با توجه به بحث واکسیناسیون محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی سفرها برنمی‌گردد اما باید مراقبت کنیم و هدفمند و هوشمند نسبت به حمل و نقل عمل کنیم و بخش حمل و نقل هوایی هم تابع سیاست‌ها و پروتکل‌های اجرایی است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала