پاسخ سناتور تد کروز به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / پاسخ سناتور تد کروز به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران
پاسخ سناتور تد کروز به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.11.2021
Telegram
تدکروز: رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آمریکا هرگونه توافق با ایران که به تأیید کنگره نرسیده باشد را پاره خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، تد کروز، سناتور تندروی جمهوری‌خواه آمریکایی، به پیام توئیتری سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص این‌که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا باید به جامعه جهانی در خصوص ارزش داشتن امضایش، تضمین دهد، واکنش نشان داد.
وی در این‌باره نوشت که در آینده هر رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آمریکا هرگونه توافق با ایران که به تأیید کنگره نرسیده باشد را پاره خواهد کرد.
به عقیده تد کروز هیچ مقام آمریکایی نباید در مراسم تدفین کاسترو شرکت کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.11.2016
به عقیده تد کروز هیچ مقام آمریکایی نباید در مراسم تدفین کاسترو شرکت کند
کروز پیش از این، با انتقاد از سخنان بایدن مبنی بر پایبندی به برجام و عدم خروج از آن، اعلام کرده بود: "جو بایدن هیچ‌گونه اختیار قانونی برای دادن چنین تعهدی ندارد. هر توافقی با ایران چنانچه به تأیید سنا نرسد و به معاهده تبدیل نشود- چیزی که بایدن می‌داند اتفاق نخواهد افتاد- هر رئیس‌جمهوری جمهوری‌خواه دیگر در آینده بار دیگر آن را پاره خواهد کرد".
خطیب‌زاده در واکنش به این اظهارات، نوشته بود که "جهان حقیقتا به آنچه آقای کروز بدان اعتراف می‌کند واقف است: اینکه رژیم‌ها در واشنگتن سرکش هستند. این مسئولیت رییس‌جمهور آمریکاست که جامعه بین‌الملل-از جمله تمام اعضای برجام- را قانع کند که امضایش واقعا معنایی دارد. این امر مستلزم تضمین‌های عینی است. هیچ‌کس چیزی کمتر از این را نمی‌پذیرد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала