مقدار بیت کوین استخراج شده از ماینرهای بورس ایران مشخص شد

© AFP 2022 / Feerico Parraمقدار بیت کوین استخراج شده از ماینرهای بورس ایران مشخص شد
مقدار بیت کوین استخراج شده از ماینرهای بورس ایران مشخص شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.10.2021
Telegram
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس: ماینرها از خرداد 1399 به مدت چند ماه در بورس نصب بودند و بیت کوین استخراج می کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خانه ملت، محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس ایران در شورای عالی بورس درباره کشف ماینر از ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران، گفت: کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته، بازار سرمایه را شوکه کرد؛ پس از بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد که ماینرها از خرداد 1399 به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود 3 بیت کوین نیز استخراج شده است.
 ایلان ماسک - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2021
ماسک: بیت کوین، ارز دیجیتالی خوبی است
این نماینده مجلس ایران با بیان اینکه ماینرها با مصوبه هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران، نصب شده بود، افزود: باید به این نکته توجه کرد که تمامی جلسات هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی با حضور یک ناظر از سازمان بورس اوراق بهادار برگزار می‌شود، این در حالی است که سازمان بورس در ابتدای امر از نصب ماینر اظهار بی اطلاعی کرده و معترض شده بود. سازمان بورس باید پاسخگوی سهامداران در این موضوع باشد، زیرا این سازمان ناظر بر بازار سرمایه و فعالیت شرکت‌ها بورس اوراق بهادار است و با این وجود نتوانسته نظارت دقیقی بر عملکرد آن‌ها داشته باشد.
به گفته رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس محل هزینه کرد بیت کوین استخراج شده و افراد متنفع از آن مشخص نشده است.
علیزاده ادامه داد: نصب ماینر در شرکت بورس اوراق بهادار تهران و ایجاد مشکلات بسیار در بازار سرمایه در سال گذشته، زیرسایه نبود نظارت سازمان بورس اتفاق افتاد، بنابراین در ماه‌های آینده طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس و تمامی شرکت‌های بورسی بررسی می‌شود.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала