پلیس اسرائیل در خاک امارات چه ماموریتی دارد؟

© AFP 2022 / Ahmad Gharabliپلیس اسرائیل در خاک امارات چه ماموریتی دارد؟
پلیس اسرائیل در خاک امارات چه ماموریتی دارد؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.09.2021
Telegram
منابع امنیتی امارات اطلاع دادند که یگان هایی از نیروی پلیس اسرائیل برای فعالیت در خیابان های امارات به شکل دائم در این کشور مستقر خواهند شد.
به گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های عربی به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف اطلاع دادند: محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی با نخست وزیر اسرائیل بر سر اعزام یگان‌های از نیروهای پلیس اسرائیل جهت کمک به حفظ امنیت در این شیخ نشین به توافق رسیده است.
منابع آگاه گزارش دادند که بن زاید با این اقدام خود به دنبال عمق بخشیدن به روابط با اسرائیل است.
به نقل از این منابع بن زاید سعی می کند تا در سایه افزایش احتمال بی توجهی واشنگتن به خاورمیانه از پشتیبانی اسرائیل از قدرت خود اطمینان حاصل کرده و در عین حال از نگرانی هایش در رابطه با اعمال مجازات‌های آمریکای به دلیل پرونده‌های حقوق بشر هم بکاهد.
در چارچوب این همکاری ابوظبی قول داده است ادوات سرکوب تظاهرات را هم از اسرائیل خریداری کند.
این حضور که در حال حاضر به بهانه تعقیب باندهای خلافکار انجام می شود، زمینه حضور دائم امنیتی اسرائیل در ابوظبی و به تبع آن امارات متحده عربی را فراهم می‌کند.
پایگاه عبری زبان واللا هم در گزارشی در این خصوص اطلاع داد که با اعزام یگان‌های پلیس اسرائیل به ابوظبی، این نیرو نماینده دائمی برای خود در امارات متحده عربی منصوب خواهد کرد.
اسرائیل قرار است ابتدا یک افسر با رتبه سرهنگ دومی را به امارات متحده اعزام کند، این فرد قرار است در چارچوب عرف دیپلماتیک برای مدت چهار سال در امارات حضور داشته باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала