آمریکا: آنچه ما می خواهیم بازگشت متقابل به برجام است

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisآمریکا: آنچه ما می خواهیم بازگشت متقابل به برجام است
آمریکا: آنچه ما می خواهیم بازگشت متقابل به برجام است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.09.2021
اشتراک
معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا تاکید کرد که کشور وی خواستار بازگشت متقابل به توافق هسته ای برجام با ایران است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از  ایسنا، جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره سخنرانی رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل و حضور وزیر امورخارجه ایران در این نشست گفت: در رابطه با منافعمان با ایران باید بگویم که همچنان بازگشت متقابل (به برجام) در راستای منافع ملی مان است. همچنین بهترین گزینه در دسترس برای محدود کردن دوباره برنامه هسته ای ایران است.
بایدن بهترین روش بازگشت ایران به برجام را دیپلماسی می داند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.09.2021
بایدن بهترین روش برای بازگشت ایران به برجام را دیپلماسی می داند
بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، پورتر در ادامه گفت که این کار، به علاوه فرصتی را برای رسیدگی به آنچه فعالیت های بی ثبات کننده ایران خواند، ایجاد می کند.
وی تصریح کرد: آنچه ما می خواهیم بازگشت متقابل به برجام است. درباره برنامه دیدارها در طول برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز باید بگویم که در حال حاضر نمی توانیم چیزی را از پیش اعلام کنیم.
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید نیز روز پنج شنبه درباره آغاز به کار دولت جدید در ایران اظهار داشت: رئیس جمهور بایدن همچنان معتقد است که یک مسیر دیپلماسی رو به جلو بهترین گزینه پیش رو برای بازگشت به دوره ای است که ما نسبت به ظرفیت های هسته ای ایران آگاهی داشتیم.
وی ادامه داد: به علاوه، اینکه می توانیم با شرکای بین المللی مان همکاری کنیم تا آنها (ایران) را مسئول بدانیم بهترین گام است. اما واضح است که وزارت امورخارجه باید تعیین کند که چه چیزهایی از طریق دیپلماسی امکانپذیر است.
 
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала