احتمال توقف پروازهای ایران به مقصد افغانستان

CC BY-SA 2.0 / Aero Icarus / Mahan Air Airbus A310-304; EP-MNX@DUS;10.04.2013/702btاحتمال توقف تمام پروازهای ایران به مقصد افغانستان
احتمال توقف تمام پروازهای ایران به مقصد افغانستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.08.2021
Telegram
روابط عمومی شرکت هواپیمایی ماهان ضمن اعلام ابطال پرواز مشهد- کابل در روز جاری (دوشنبه)، از احتمال توقف باقی پروازها به افغانستان خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنگار ایرنا، شرکت هواپیمایی ماهان در هفته، پنج پرواز از دو مبدا تهران و مشهد به شهر کابل (پایتخت افغانستان) دارد که در اطلاعیه جدید خود پرواز امروز (دوشنبه) خود را به شهر کابل باطل اعلام‌ کرد.

افغانستان، بدترین شکست ایالات متحده آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.08.2021
افغانستان، بدترین شکست ایالات متحده آمریکا

ماهان تنها شرکت هواپیمایی در کشور است که در هفته پنج پرواز به شهر کابل دارد و تا عادی شدن شرایط در کابل، پروازها به افغانستان را متوقف کرده است.

وضعیت شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز به همین شکل است و از شب گذشته ده‌ها ایرلاین پروازهای خود به کابل را باطل اعلام کرده یا در آسمان کابل سرگردان بوده‌اند.

پرواز فلای دبی، دبی- کابل نیز از امروز متوقف شد و شرکت هواپیمایی فلای دبی اعلام کرده است دیگر به فرودگاه کابل پروازی نخواهد داشت.

در این زمینه، محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: در صورت تصمیم‌گیری مراجع امنیتی پروازها به کابل متوقف خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: اکنون ابلاغیه‌ای درباره تعلیق پروازها به افغانستان به سازمان هواپیمایی کشوری نداشتیم، اما پیش‌بینی می‌شود با این شرایط پروازها تعلیق شود.

بر اساس اظهارات سخنگوی سازمان هواپیمایی، صدور ابلاغیه تعلیق پروازها به افغانستان در حیطه اختیارات مراجع امنیتی و وزارت امورخارجه‌ است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала