هشدار هواشناسی ایران درباره آبگرفتگی و سیلاب در 19 استان کشور

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / هشدار هواشناسی ایران درباره آبگرفتگی و سیلاب در 19 استان کشور
هشدار هواشناسی ایران درباره آبگرفتگی و سیلاب در 19 استان کشور - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.08.2021
Telegram
سازمان هواشناسی ایران درباره وقوع رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید 5 روزه در 24 استان کشور هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، با بررسی نقشه های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی ایران، امروز 12 مرداد 1400 در برخی مناطق از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، اصفهان، یزد، قم، البرز، تهران، شمال سمنان، گیلان، مازندران، غرب گلستان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار، وزش باد شدید و رعدوبرق و در مناطق مستعد با احتمال وقوع گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

فردا چهارشنبه در استان‌های مازندران، ارتفاعات گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، استان‌های واقع در ارتفاعات زاگرس مرکزی و برخی مناطق استان‌های یزد، اصفهان، کرمان، شمال و شرق فارس و هرمزگان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

هواشناسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.07.2021
هشدار زرد هواشناسی برای ۱۳ استان در ایران

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی ایران از پنجشنبه تا شنبه هفته آینده در اکثر مناطق ایران جو پایداری حاکم است، تنها طی روزهای پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز و تهران و روز شنبه در نیمه شمالی آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، بارش پراکنده باران همراه با وزش باد و رعدوبرق روی می‌دهد.

طی 5 روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز ایران در مناطق زابل،‌ خراسان جنوبی، جنوب سمنان، تهران، اصفهان، قم و مرکزی وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش بادشدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

هشدار قرمز هواشناسی در خوزستان  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.07.2021
هشدار قرمز هواشناسی در خوزستان

دوشنبه 1400/05/11: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه، قزوین، شمال استانهای البرز و تهران، شمال و شرق فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات سمنان.

سه‌شنبه 1400/05/12: کردستان، جنوب استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، جنوب استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان، شمال و غرب هرمزگان، غرب یزد و ارتفاعات استانهای زنجان، مازندران، البرز، تهران و سمنان.

چهارشنبه 1400/05/13: شمال هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق فارس، غرب یزد، شرق کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مازندران و ارتفاعات استانهای البرز، تهران، سمنان و جنوب غرب اصفهان.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، برخورد صاعقه و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی موقت و محدود

توصیه: عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، تقویت سازه‌های موقتی، احتیاط در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала