نماینده مجلس ایران: توقف صنعت هسته‌ای، سنگین ترین هزینه اعتماد به غرب بود

© AP Photo / Mehdi Ghasemi, Fileنماینده مجلس ایران: توقف صنعت هسته‌ای، سنگین‌ترین هزینه اعتماد به غرب
نماینده مجلس ایران: توقف صنعت هسته‌ای، سنگین‌ترین هزینه اعتماد به غرب - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.08.2021
Telegram
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، تعطیلی و توقف صنعت هسته‌ای و انبارشدن هزاران سانتریفیوژ گزاف ترین هزینه ملت ایران در قبال اعتماد به غرب دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران با اشاره به سخنان رهبر این کشور در دیدار با هیئت دولت دوازدهم در مورد (شکست اعتماد به غرب) گفت: ملت ایران در طول ۸ سال اخیر هزینه گزافی را پرداخت تا امروز بتوانیم قضاوت کنیم که تفکر حاکم بر دستگاه سیاست خارجی در این دولت تفکر کار آمد و موثری نبوده است.

طرح جدید اروپایی‌ها برای کند کردن پیشرفت ایران در برنامه هسته‌ای  - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.07.2021
طرح جدید اروپایی‌ها برای کند کردن پیشرفت ایران در برنامه هسته‌ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، تعطیلی و دکوری شدن صنعت هسته‌ای که حاصل مجاهدت های شهدای هسته‌ای بود را از هزینه‌های گزاف ملت ایران در قبال اعتماد به غرب خواند و اظهار داشت: اعتماد دولت به غرب باعث شد، ایران از پیشرفت‌های هسته‌ای باز بماند، صنعت هسته‌ای تعطیل و هزاران سانتریفیوژ انبار شده و پیشرفت هسته‌ای متوقف شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد: این تجربه تاریخی باید درس عبرتی برای مردم و دولتمردان باشد تا در دولت جدید تکرار نشود، انتظار داریم، دولت سیزدهم امتیازات و نقاط قوت دولت قبل را حفظ کرده و نقاط ضعف آن را نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه این مسیر غلط ۸ سال دولت تدبیر باید برای تصمیم گیران و تصمیم سازان دولت جدید درس عبرت باشد، اظهار داشت: تحمل فشار حداکثری اقتصادی و سیاسی آمریکا، تاوانی بود که ملت ایران در برابر اشتباه دولت تدبیر در اعتماد به غرب پرداختند.

وی ادامه داد: پیام صریح فرمایشات رهبر انقلاب برای آمریکا و غرب این است که دیگر قرار نیست، مسیر اشتباه گذشته طی شود و با همان دست فرمان با غرب و آمریکا مواجه شده و به آن ها باج دهیم و ارزشمندترین داشته هایمان را در برابر هیچ به آن‌ها تقدیم کنیم.

رضایی با بیان اینکه دیگر معامله برد-باخت را با غرب و آمریکا امضا نمی‌کنیم، بلکه از منافع ملی خود دفاع خواهیم کرد گفت: دورانی که غرب و آمریکا معاهده‌ای را به ملت ایران دیکته می‌کردند، گذشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران تصریح کرد: ملت ایران به هیچ وجه بر سر استقلال خود معامله و مذاکره نخواهند کرد. مجلس به طور قاطع در برابر زیاده خواهی‌ها و انحصار طلبی‌های آمریکا خواهد ایستاد و اجازه دست درازی به منافع ملت ایران را نخواهد داد.

رضایی اظهار داشت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اولین گام مجلس انقلابی برای جمع کردن بساط زیاده خواهی‌های غرب و آمریکا در ایران بود،مجلس یازدهم بر اجرای دقیق این قانون نظارت خواهد کرد تا دیگر امتیازی به غرب و آمریکا داده نشود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала