امکان وجود ویروس SARS-CoV-2 از سال ۲۰۱۳

CC BY 2.0 / NIAID-RML / امکان وجود ویروس SARS-CoV-2 از سال ۲۰۱۳
امکان وجود ویروس SARS-CoV-2  از سال ۲۰۱۳ - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.08.2021
Telegram
کارشناس معتقد است که ویروس SARS-CoV-2 در جهان از سال ۲۰۱۳ وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک، دیته پیته سازنده فرمول ماده ضدعفونی برای دست و رئیس سازمان کنترل و پیشگیری بیماری های عفونی دانشگاه ژنو معتقد است که ویروس SARS-CoV-2 ممکن است در جهان از سال ۲۰۱۳  به وجود آمده باشد.

وی بیان داشت: « هنوز مشخص نیست که در سال ۲۰۱۳ در چین تقریبا در ۱۱۰۰ کیلومتری از ووهان در غارهایی که متخصصین آزمایش می کردند، ویروسی کشف شده که بسیار شبیه (۹۶درصد) به کووید ۱۹ است و ممکن است به افرادی که در این غار کار می کردند، منتقل شده باشد. آنچه که نامشخص باقی می ماند این است که این ویروس ممکن است در یکی از آزمایشگاه های ووهان به وجود آمده باشد. در آنجا چندین آزمایشگاه وجود دارد که با ویروس کرونا کار می کنند. مقاله ها، پایان نامه ها توسط افرادی انجام شده است که در این آزمایشگاه ها کار می کردند. علاوه بر این وقتی بر روی یک ویروس جدید کار می کنند آنرا منجمد می کنند. اما مشخص شد که در آزمایشگاه این نمونه پیدا نشده است. و این کمی نگران کننده است.

به گفته ی وی این بدان معنا نیست که ویروسSARS-CoV-2 در آزمایشگاه ساخته شده است اما می گوید که ممکن است حقیقت را از ما پنهان کرده باشند که یوروس بسیار شبیه به کووید ۱۹ در سال ۲۰۱۳ یعنی هشت سال پیش شناسایی شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала